Gmina Bobowa

0

Gmina Bobowa - gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim.

Warto zobaczyć

Cmentarz żydowski w Bobowej – został założony w XVIII wieku i zajmuje powierzchnię 0,75 ha, na której zachowało się około stu nagrobków z inskrypcjami w języku hebrajskim i niemieckim.
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Stróżnej - parafia znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie bobowskim. Liczy ok. 900 wiernych. Proboszczem Stróżnej od roku 1986 jest ks. Antoni Bochenek. Jest on jedynym kapłanem pracującym w tej parafii. ↑ stan na 2002
Synagoga w Bobowej – synagoga znajdująca się w Bobowej, niedaleko rynku, w linii dawnych murów obronnych. Obecnie stanowi jeden z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce.
Bobowa, Kolegiacka 1
Parafia pw. Wszystkich Świętych w Bobowej - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Bobowa. Erygowana w XIV wieku. Kościół parafialny wzniesiony na przełomie XIV i XV wieku, w stylu gotyckim, w latach 1561-1592 - zbór luterański, przebudowany w XVIII wieku.
Cmentarz wojenny nr 132 - Bobowa – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie na terenie jego okręgu IV Łużna.