Gmina Moszczenica

0

Gmina Moszczenica - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie gorlickm.

Warto zobaczyć

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Moszczenicy – parafia znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie łużniańskim.
Parafia św. Wojciecha w Staszkówce - parafia znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie łużniańskim. W ołtarzu głównym kościoła parafialnego znajduje się Matka Boża Staszkowska. Patronem parafii jest: św. Wojciech BM. Kościół jest pod wezwaniem: Imienia NMP.
Cmentarz wojenny nr 118 – Staszkówka – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Staszkówka w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim, w gminie Moszczenica. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Cmentarz wojenny nr 119 - Staszkówka – zabytkowy cmentarz zaprojektowany przez Jana Szczepkowskiego. Znajduje się w centrum wsi Staszkówka, położonej w powiecie gorlickim, w gminie Moszczenica.
Cmentarz wojenny nr 116 – Staszkówka-Dawidówka – austriacki cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Staszkówka w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim, w gminie Moszczenica. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C.
Cmentarz wojenny nr 117 – Staszkówka – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Staszkówka w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim, w gminie Moszczenica. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.