Gmina Dębowiec

0

Gmina Dębowiec - gmina wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskm.

Warto zobaczyć

Bazylika Matki Bożej Płaczącej z La Salette w Dębowcu - kościół należący do zgromadzenia Saletynów. Jest częścią Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zwanym Polskim La Salette.
Cmentarz wojenny nr 10 - Wola Cieklińska – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Dušana Jurkoviča znajdujący się przy skrzyżowaniu dróg Gorlice-Żmigród i Jasło-Folusz w powiecie jasielskim, w gminie Nowy Żmigród.
Wodospad Magurski - blisko 7 metrowej wysokości próg skalny. Znajduje się w Foluszu, leżącym na obrzeżu Magurskiego Parku Narodowego. Dojście szlakiem zielonym (ok. 20 minut), jest to największy wodospad w Beskidzie Niskim.
Cmentarz wojskowy nr 13 - Cieklin – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Johanna Jägera w formie pojedynczej mogiły zbiorowej – kurhanu otoczonego kamiennym murkiem, znajdujący się w miejscowości Cieklin w gminie Dębowiec.
Cmentarz wojenny nr 14 w Cieklinie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 11 w Woli Cieklińskiej - zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Dušana Jurkoviča. Główny pomnik został wykonany w formie rotundy. Na tablicy wyryto napis (tłum.):"Wyruszyliśmy na bój, a znaleźliśmy pokój".
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Dębowcu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Dębowiec.
Cmentarz wojenny nr 12 – Cieklin-Dobrynia – cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Johanna Jägera, w formie prostokąta otoczonego murem i częściami ogrodzenia wykonanymi z rur gazowych, znajdujący się w miejscowości Cieklin w gminie Dębowiec.