Przemyśl - Atrakcje

Strony

Przemyśl, Zamkowa 3
Telefon: 16 678 27 66
Archikatedra Przemyska – główna świątynia Archidiecezji Przemyskiej, znajdująca się w Przemyślu przy placu Katedralnym.
Przemyśl, Tymona Terleckiego 6
Pałac Lubomirskich – zespół pałacowy i folwarczny znajdujący się w Przemyślu, wybudowany w latach 1885–1887 na polecenie księcia Hieronima Adama Lubomirskiego, według projektu Maksymiliana Nitscha.
Przemyśl, Karmelicka 1
Klasztor Karmelitów Bosych w Przemyślu — późnorenesansowy XVII-wieczny klasztor karmelitów bosych i kościół pw. św. Teresy z Avila położony przy ulicy Karmelickiej.
Zamek Kazimierzowski – renesansowy zamek w Przemyślu nad Sanem na Wzgórzu Zamkowym, które wznosi się na wysokość 270 m n.p.m.
Przemyśl, Karmelicka 1a
Klasztor Karmelitów Bosych w Przemyślu — późnorenesansowy XVII-wieczny klasztor karmelitów bosych i kościół pw. św. Teresy z Avila położony przy ulicy Karmelickiej.
Przemyśl, Franciszkańska 2a
Kościół św. Marii Magdaleny i Matki Bożej Niepokalanej i przylegający do niego klasztor franciszkanów – kompleks sakralny znajdujący się w Przemyślu przy ulicy Franciszkańskiej.
Przemyśl, Plac Tadeusza Czackiego 3
Pałac Biskupów Greckokatolickich w Przemyślu - pałac zbudowany w latach 1898-1900, znajdujący się przy pl. Czackiego 3 w Przemyślu.
Przemyśl, Jagiellońska 2
Kościół św. Antoniego Padewskiego w Przemyślu – kościół wybudowany w XVII wieku w stylu barokowym, użytkowany przez Zakon Franciszkanów nazywanych w Przemyślu Reformatami.
Przemyśl, Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II 10
Przemyśl, Grunwaldzka 12
Cerkiew i klasztor pw. Matki Bożej Bolesnej w Przemyślu OO. Bazylianów – budynki utworzonego w 1913 w dzielnicy Zasanie staraniem biskupa Konstantyna Czechowicza klasztoru.
Przemyśl, Stefana Żeromskiego 19
Przemyśl, Aleksandra Dworskiego 39
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Przemyślu – zabytkowa prawosławna cerkiew polowa. Należy do parafii wojskowej Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Przemyślu, w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego PAKP.
Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu - katolicka uczelnia wyższa archidiecezji przemyskiej.
Kopiec Tatarski (Kopiec Przemysława) – kopiec położony na wzniesieniu w Przemyślu. Pierwotnie miejsce kultu bogów słowiańskich (szczególnie Swarożyca).
Przemyśl, św. Jana 3
Kościół Salezjanów w Przemyślu – kościół pw. św. Józefa, zbudowany w stylu neogotyckim w latach 1912-1923 przez zakon Salezjanów.
Przemyśl, Juliusza Słowackiego
Nowy cmentarz żydowski w Przemyślu – kirkut pochodzący z XIX wieku, znajdujący się w Przemyślu przy ul. Słowackiego.
Parafia Ewangelicko-Metodystyczna w Przemyślu – zbór metodystyczny działający w Przemyślu, należący do okręgu wschodniego Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godzinie 11:00.
Cerkiew św. Jana Apostoła w Przemyślu - murowana filialna cerkiew greckokatolicka w Przemyślu przy ulicy Przejazdowej (dzielnica Przekopana), obecnie użytkowany przez parafię rzymskokatolicką św. Jana Apostoła.

Strony