Przemyśl - Religia

Strony

Przemyśl, Zamkowa 3
Telefon: 16 678 27 66
Archikatedra Przemyska – główna świątynia Archidiecezji Przemyskiej, znajdująca się w Przemyślu przy placu Katedralnym.
Przemyśl, Karmelicka 1
Klasztor Karmelitów Bosych w Przemyślu — późnorenesansowy XVII-wieczny klasztor karmelitów bosych i kościół pw. św. Teresy z Avila położony przy ulicy Karmelickiej.
Przemyśl, Karmelicka 1a
Klasztor Karmelitów Bosych w Przemyślu — późnorenesansowy XVII-wieczny klasztor karmelitów bosych i kościół pw. św. Teresy z Avila położony przy ulicy Karmelickiej.
Przemyśl, Jagiellońska 2
Kościół św. Antoniego Padewskiego w Przemyślu – kościół wybudowany w XVII wieku w stylu barokowym, użytkowany przez Zakon Franciszkanów nazywanych w Przemyślu Reformatami.
Przemyśl, Grunwaldzka 12
Cerkiew i klasztor pw. Matki Bożej Bolesnej w Przemyślu OO. Bazylianów – budynki utworzonego w 1913 w dzielnicy Zasanie staraniem biskupa Konstantyna Czechowicza klasztoru.
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Przemyślu – zabytkowa prawosławna cerkiew polowa. Należy do parafii wojskowej Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Przemyślu, w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego PAKP.
Przemyśl, św. Jana 3
Kościół Salezjanów w Przemyślu – kościół pw. św. Józefa, zbudowany w stylu neogotyckim w latach 1912-1923 przez zakon Salezjanów.
Cerkiew św. Jana Apostoła w Przemyślu - murowana filialna cerkiew greckokatolicka w Przemyślu przy ulicy Przejazdowej (dzielnica Przekopana), obecnie użytkowany przez parafię rzymskokatolicką św. Jana Apostoła.
Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Kruhelu Wielkim – drewniana greckokatolicka cerkiew, wzniesiona we wsi Kruhel Wielki. Zabytek Szlaku Architektury Drewnianej.
Przemyśl, Juliusza Słowackiego
Nowy cmentarz żydowski w Przemyślu – kirkut pochodzący z XIX wieku, znajdujący się w Przemyślu przy ul. Słowackiego.
Parafia Ewangelicko-Metodystyczna w Przemyślu – zbór metodystyczny działający w Przemyślu, należący do okręgu wschodniego Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godzinie 11:00.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Przemyślu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Przemyślu, w województwie podkarpackim. Należy do dekanatu Przemyśl III.
Przemyśl, Wilczańska 24
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Przemyślu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Przemyśl diecezji przemysko-nowosądeckiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew mieści się przy ulicy Wilczańskiej 24.
Przemyśl, Plac Konstytucji 3 Maja 8
Przemyśl, Plac Unii Brzeskiej 6
Synagoga Zasańska w Przemyślu – synagoga w Przemyślu znajdująca się na Zasaniu przy Placu Unii Brzeskiej 6. Przez dokładnie 47 lat była centrum religijnym i socjalnym zasymilowanej ludności żydowskiej na Zasaniu. Obecnie jest jedną z dwóch zachowanych wolno stojących synagog w Przemyślu.
Przemyśl, Jagiellońska
Synagoga Tempel w Przemyślu – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Przemyślu na rogu ulicy Jagiellońskiej 45 i Serbańskiej.
Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Przemyślu – kościół i klasztor sióstr Karmelitanek bosych, znajdujący się w Przemyślu, w województwie podkarpackim. Zespół klasztorny położony jest na zboczu Wzgórza Tatarskiego i jest najwyżej położonym obiektem sakralnym w mieście.

Strony