Powiat strzyżowski - Atrakcje

Strony

Frysztak, Księdza Wojciecha Blajera 6
Parafia Narodzenia Najswiętszej Maryi Panny we Frysztaku – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Frysztak. Erygowana w 1277. Mieści się przy ulicy księdza Blajera.
Kolegiata Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała w Strzyżowie - świątynia parafialna erygowana w 1401 roku, wybudowana w II połowie XV wieku, konsekrowana w 1494 roku pod wezwaniem Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. W latach 1550-1566 była zborem protestanckim.
Czudec, Góra Zamkowa
Zamek w Czudcu – ruiny średniowiecznego zamku we wsi Czudec w powiecie strzyżowskim w województwie podkarpackim.
Cerkiew Narodzenia NMP w Oparówce – murowana cerkiew greckokatolicka, zbudowana w 1912 roku w Oparówce. Cerkiew została zbudowana w miejscu starszej, drewnianej cerkwi z 1700, została odnowiona w 1932.
Tunel schronowy w Stępinie-Cieszynie – naziemny schron kolejowy we wsi Stępina na granicy z wsią Cieszyna w województwie podkarpackim, wchodzący w skład kwatery głównej Hitlera "Anlage Süd" z okresu II wojny światowej.
Klonowa Góra (488 m n.p.m.) – szczyt na Pogórzu Strzyżowskim. Najwyższy punkt powiatu dębickiego. Szlak znakowany:
Strzyżów, Jana III Sobieskiego 7
Telefon: 17 276 10 02
Kościół św. Mikołaja w Lubli – późnogotycki, drewniany kościół parafialny pw. św. Mikołaja w Lubli, wybudowany w XV wieku, przebudowany najprawdopodobniej ok.1611, jeden z najcenniejszych zabytków drewnianych Pogórza Strzyżowskiego.
Czudec, Rzeszowska
Cmentarz żydowski w Czudcu – kirkut znajdujący się w Czudcu w dzielnicy Okop przy ul. Rzeszowskiej. Cmentarz zajmuje powierzchnię 0,37 ha, znajduje się na nim jeden fragment nagrobka.
Cerkiew Opieki Matki Boskiej w Bonarówce – drewniana cerkiew wybudowana w pierwszej połowie XVII wieku w Bonarówce. Jest to cerkiew trójdzielna, trójkopułowa. Budynek gruntownie przekształcono w 1841. Obecnie jest to kościół filialny parafii rzymskokatolickiej w Żyznowie.
Rezerwat przyrody Herby - rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gmin Frysztak oraz Wiśniowa w województwie podkarpackim. numer według rejestru wojewódzkiego - 67 powierzchnia według aktu powołującego - 145,85 ha dokument powołujący - Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego 99.20.1085
Synagoga w Niebylcu – synagoga znajdująca się w Niebylcu, w północnej części miejskiego rynku. W jej wnętrzach znajdują się jedne z najlepiej zachowanych polichromii w województwie podkarpackim.

Strony