Przemyśl - Kościoły

Strony

Przemyśl, Zamkowa 3
Telefon: 16 678 27 66
Archikatedra Przemyska – główna świątynia Archidiecezji Przemyskiej, znajdująca się w Przemyślu przy placu Katedralnym.
Przemyśl, Karmelicka 1
Klasztor Karmelitów Bosych w Przemyślu — późnorenesansowy XVII-wieczny klasztor karmelitów bosych i kościół pw. św. Teresy z Avila położony przy ulicy Karmelickiej.
Przemyśl, Jagiellońska 2
Kościół św. Antoniego Padewskiego w Przemyślu – kościół wybudowany w XVII wieku w stylu barokowym, użytkowany przez Zakon Franciszkanów nazywanych w Przemyślu Reformatami.
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Przemyślu – zabytkowa prawosławna cerkiew polowa. Należy do parafii wojskowej Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Przemyślu, w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego PAKP.
Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Kruhelu Wielkim – drewniana greckokatolicka cerkiew, wzniesiona we wsi Kruhel Wielki. Zabytek Szlaku Architektury Drewnianej.
Przemyśl, św. Jana 3
Kościół Salezjanów w Przemyślu – kościół pw. św. Józefa, zbudowany w stylu neogotyckim w latach 1912-1923 przez zakon Salezjanów.
Cerkiew św. Jana Apostoła w Przemyślu - murowana filialna cerkiew greckokatolicka w Przemyślu przy ulicy Przejazdowej (dzielnica Przekopana), obecnie użytkowany przez parafię rzymskokatolicką św. Jana Apostoła.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Przemyślu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Przemyślu, w województwie podkarpackim. Należy do dekanatu Przemyśl III.
Parafia Ewangelicko-Metodystyczna w Przemyślu – zbór metodystyczny działający w Przemyślu, należący do okręgu wschodniego Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godzinie 11:00.
Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Przemyślu – kościół i klasztor sióstr Karmelitanek bosych, znajdujący się w Przemyślu, w województwie podkarpackim. Zespół klasztorny położony jest na zboczu Wzgórza Tatarskiego i jest najwyżej położonym obiektem sakralnym w mieście.
Przemyśl, Katedralna 2
Sobór św. Jana Chrzciciela — kościół archikatedralny obrządku greckokatolickiego w Przemyślu, dawny kościół rzymskokatolicki.
Przemyśl, Wilczańska 24
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Przemyślu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Przemyśl diecezji przemysko-nowosądeckiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew mieści się przy ulicy Wilczańskiej 24.
Przemyśl, Zasanie, Plac Konstytucji 3 Maja 8
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Przemyślu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Przemyślu, w województwie podkarpackim. Należy do dekanatu Przemyśl II.
Przemyśl, Świętego Brata Alberta 6
Parafia Świętego pw. św. Brata Alberta w Przemyślu – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Przemyśl II w archidiecezji przemyskiej. Mieści się przy ulicy św. Brata Alberta 6. Parafię erygował 22 czerwca 1984 abp Ignacy Tokarczuk.
Przemyśl, Opalińskiego 7
Parafia Świętych Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętych Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu, należąca do dekanatu Przemyśl II w archidiecezji przemyskiej. Erygowana w 1982. Mieści się przy ulicy Opalińskiego.
Przemyśl, Bielskiego 78
Parafia Miłosierdzia Bożego w Przemyślu – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Przemyślu, należąca do dekanatu Przemyśl II w archidiecezji przemyskiej. Erygowana w 1980. Mieści się przy ulicy Bielskiego.
Przemyśl, Grunwaldzka 68a
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Przemyślu – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Przemyślu, należąca do dekanatu Przemyśl II w archidiecezji przemyskiej. Erygowana w 1980. Mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej.
Przemyśl, Zaciszna 11
Parafia Świętego Jana z Dukli w Przemyślu – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Jana z Dukli w Przemyślu, należąca do dekanatu Przemyśl III w archidiecezji przemyskiej. Erygowana w 1999. Mieści się przy ulicy Zacisznej.

Strony