Powiat krośnieński - Kościoły

Strony

Korczyna, Biskupa Pelczara 11
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Korczynie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Krosno II. Erygowana w 1506. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych. Koścół parafialny mieści się przy ulicy Biskupa Sebastiana Pelczara.
Cerkiew Narodzenia NMP w Tylawie - dawna cerkiew greckokatolicka, a następnie prawosławna, użytkowana po II wojnie światowej przez Kościół rzymskokatolicki.
Cerkiew Narodzenia Bogurodzicy w Trzcianie to dawna cerkiew greckokatolicka Narodzenia Bogurodzicy zbudowana w 2. połowie XVII wieku. Wewnątrz znajduje się XIX-wieczny ikonostas namalowanym przez Jana i Pawła Bogdańskich z Jaślisk. Cerkiew jest jest murowana, orientowana, na planie trójdzielnym.
Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miejscu Piastowym - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Miejsce Piastowe. Erygowana w 1427. Jest prowadzona przez księży Michalitów. Mieści się przy ulicy Dukielskiej.
Cerkiew Narodzenia Bogurodzicy w Zawadce Rymanowskiej, obecnie kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – dawna cerkiew greckokatolicka w Zawadce Rymanowskiej, po 1947 przejęta przez parafię rzymskokatolicką w Trzcianej.
Cerkiew św. Mikołaja w Woli Niżnej - dawna cerkiew greckokatolicka, a obecnie kościół filialny parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Jaśliskach.
Cerkiew Opieki Bogurodzicy w Chyrowej (obecnie rzymskokatolicki kościół filialny pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny) – drewniana greckokatolicka cerkiew, wzniesiona w XVIII wieku we wsi Chyrowa. Zabytek Szlaku Architektury Drewnianej.
Parafia Greckokatolicka św. Mikołaja w Zyndranowej – parafia greckokatolicka w Zyndranowej, w dekanacie sanockim archieparchii przemysko-warszawskiej. Założona w 1991.
Parafia pw. Świętego Iwona w Iwoniczu-Zdroju - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Rymanów. Erygowana w 1957. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych. Mieści się przy ulicy Kwiatowej.
Cerkiew św. Mikołaja w Króliku Wołoskim – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka.

Strony