Powiat leżajski - Kościoły

Strony

Leżajsk, Plac Mariacki 8
Bazylika Zwiastowania NMP w Leżajsku – wzniesiona w miejscu, gdzie według tradycji ukazała się w 1590 roku Tomaszowi Michałce Matka Boska. Sprawują nad nią opiekę ojcowie bernardyni.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Brzózie Królewskiej – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji przemyskiej, w dekanacie Leżajsk II.
Leżajsk, Jarosławska 2
Cerkiew Zaśnięcia NMP w Leżajsku - dawna cerkiew greckokatolicka, użytkowana do 1945 roku, po wojnie zamieniona na kościół szkolny, a następnie  na magazyn. Od 1981 stała się ponownie katolickim kościołem szkolnym p.w. Jezusa Miłosiernego.
Cerkiew św. Michała Archanioła, kościół św. Maksymiliana Kolbego – obiekt sakralny w Kulnie, współużytkowany przez prawosławną parafię Świętej Trójcy w Tarnogrodzie, w dekanacie Zamość diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz przez parafię św.
Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Wierzawicach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji przemyskiej, w dekanacie Leżajsk I.
Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Brzyskiej Woli – parafia rzymskokatolicka, należąca do dekanatu Leżajsk I w archidiecezji przemyskiej.
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Leżajsku – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Leżajsku, należąca do dekanatu Leżajsk I w archidiecezji przemyskiej. Kościół został wybudowany w stylu późnorenesansowym w latach 1608–1619. Mieści się przy rynku.
Kościół św. Józefa w Tarnawcu – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny istniejący od co najmniej 1759 roku.
Nowa Sarzyna, Tadeusza Kościuszki 19
Parafia NMP Królowej Polski – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem św. NMP Królowej Polski w Nowej Sarzynie, należąca do dekanatu Leżajsk II w archidiecezji przemyskiej. Na terenie parafii działają różne grupy młodzieżowe, np. Ruch Światło-Życie oraz ministranci.

Strony