Powiat dębicki - Kościoły

Strony

Pilzno, Karmelicka 3
Telefon: +48146721043
Kościół karmelitów pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny − kościół przy klasztorze karmelitów w Pilźnie, zbudowany w 1. połowie XV wieku dla augustianów.
Przeczyca, 1
Telefon: +48146830725
Historia – parafia w Przeczycy powstała prawdopodobnie w 2. poł. XIV w., chociaż dokument fundacyjny z 1374 r. jest falsyfikatem. Pierwsza wzmianka o tutejszej parafii pochodzi dopiero z 1470 r.
Dębica, Krakowska 15
Kościół Matki Bożej Anielskiej – kościół klasztorny przy Domu Macierzystym Sióstr Służebniczek w Dębicy. Został wybudowany w 1932 r., w latach 1973–1996 pełnił rolę kościoła parafialnego Parafii Matki Bożej Anielskiej.
Dębica, Cmentarna 9
Kościół św. Jadwigi w Dębicy – kościół farny w Parafii św. Jadwigi w Dębicy.
Dębica, Kościuszki
Kościół św. Barbary – nieistniejący drewniany kościół rzymskokatolicki w Dębicy. Znajdował się między obecnymi ulicami Kościuszki i Żuławskiego, w pobliżu miejsca, gdzie następnie było kino "Uciecha" .
Dębica, Adama Mickiewicza 2
Telefon: +48146812401
Kościół Miłosierdzia Bożego w Dębicy – kościół parafialny Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Budowę kościoła rozpoczęto w 1982 r., konsekracji dokonał biskup Wiktor Skworc w 2001 r. Kościół jest największą świątynią województwa podkarpackiego, jego wieża wznosi się na wysokość 67 m.
Dębica, Fryderyka Chopina 2
Kościół Ducha Świętego w Dębicy – kościół parafialny Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.
Kaplica bł. Edmunda Bojanowskiego – kaplica przy Domu Macierzystym Sióstr Służebniczek w Dębicy. Została wybudowana w 1882 r., w latach 1886-1932 odgrywała rolę kościoła klasztornego. W 1954 r. klasztor przejęły władze komunistyczne z przeznaczeniem na szpital miejski, a od 1975 r.
Pilzno, Petrycego 3
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela − gotycka fara miasta Pilzna, zbudowana w XIV wieku.
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Machowej – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Pilzno.
Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrkowie − zabytkowy, murowano-drewniany kościół parafialny we wsi Dobrków w województwie podkarpackim.
Kościół pw. św. Stanisława w Jodłowej − zabytkowy drewniany kościół z XVII wieku, znajdujący się w centrum wsi Jodłowa. Obiekt na trasie szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego (trasa VIII).
Brzostek, Słoneczna 1
Kościół Znalezienia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Brzostek, w województwie podkarpackim. Należy do dekanatu Brzostek diecezji rzeszowskiej.

Strony