Powiat sanocki - Atrakcje

Strony

Sanok, Zamkowa 2
Zamek Królewski w Sanoku – zamek sięgający swoją historią średniowiecza, obecnie będący siedzibą Muzeum Historycznego, znajdujący się przy ul. Zamkowej w Sanoku.
Zagórz, Klasztorna 39
Klasztor oo. Karmelitów Bosych w Zagórzu − monumentalne ruiny XVIII w. późnobarokowego kościoła i klasztoru – warowni ojców Karmelitów Bosych w Zagórzu w woj. podkarpackim na wzgórzu Mariemont (345 m n.p.m.) w zakolu rzeki Osławy.
Rynek w Sanoku – kwadratowy rynek w centrum Sanoka.
Ratusz w Sanoku – budynek magistratu miejskiego w Sanoku. Pierwotnie siedzibę ratusza stanowił budynek pod adresem Rynek 16. Oba obiekty położone są naprzeciw siebie na sanockim rynku.
Ratusz w Sanoku – pierwotny budynek magistratu miejskiego w Sanoku. Stanowił siedzibę ratusza w Sanoku, który przeniesiono do budynku pod adresem Rynek 1. Oba obiekty położone są naprzeciw siebie na sanockim rynku.
Sanok, Rymanowska 1
Cmentarz Centralny w Sanoku – cmentarz komunalny w Sanoku złożony jest z kilku części. Jako pierwsza została założona obecna część „Matejki Stary”, w późniejszym czasie ustanowiono pobliską teren obecnie pod nazwą część „Rymanowski Stary”.
Bykowce, Tarnowieckiej 13
Dwór w Bykowcach, także dwór Tarnawieckich – zabytkowy dwór w Bykowcach. Znajduje się w części Bykowiec, Zawadce.
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Strachocinie − neogotycki kościół w Strachocinie. W świątyni funkcjonuje parafia św. Katarzyny w ramach Dekanatu Jaćmierz.
Dwór w Falejówce – zabytkowy dwór w Falejówce. Według różnych źródeł dwór mógł powstać w czasie od połowy do końca XIX wieku. Pierwotnie jego właścicielami byli Wolińscy i Janowscy.
Sanok, Franciszkańska 7
Kościół i klasztor Franciszkanów w Sanoku − neoromański kościół i zespół klasztorny w Sanoku. Podlega franciszkańskiej Prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie
Zagórz, Marszałka Józefa Piłsudskiego 137
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagórzu - świątynia parafii rzymskokatolickiej w Starym Zagórzu przy ulicy Piłsudskiego. Od 1 lipca 2007 roku na mocy dekretu metropolity przemyskiego Józefa Michalika kościół stał się Sanktuarium Matki Boskiej Zagórskiej - Matki Nowego Życia.
Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowosielcach - Gniewosz – należy do archidiecezji przemyskiej, dekanat sanocki od roku 1948.
Wroczeń (dawn. Wrocień) – zalesione wzgórze na Pogórzu Dynowskim pomiędzy Wsiami Falejówka i Pakoszówka charakteryzujące się regularnym stożkowym kształtem wznoszącym się ok. 200 m nad poziom tych wiosek. Wysokość to zależnie od źródeł od 498 do 504 m n.p.m.
Trepcza, Środkowa 41
Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trepczy, należy do diecezji przemyskiej, dekanat sanocki od roku 1973.
Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Trepczy – dawna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Trepczy.
Cerkiew Świętej Trójcy w Międzybrodziu – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Międzybrodziu na turystycznym Szlaku Ikon. Obecnie rzymskokatolicki kościół filialny pod tym samym wezwaniem, należący do parafii w Trepczy.
Kościół z Bączala Dolnego – drewniany, zabytkowy kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa, wybudowany najpóźniej w 1667 roku w Bączalu Dolnym koło Jasła, od lat 70. XX wieku stoi w MBL w Sanoku.

Strony