Krosno - Atrakcje

Strony

Krosno, Piłsudskiego 5
Kościół Farny pod wezwaniem Świętej Trójcy z Kaplicą Porcjuszów (XVII wiek). Najbardziej charakterystycznym elementem są mury gotyckie z barokowym wystrojem oraz barokowa dzwonnica z hełmem z blachy miedzianej. Dzwon "Urban" należy do największych w Polsce.
Krosno, Stanisława Staszica 1
Krosno, Korczyńska
Kościół św. Wojciecha z XV w. w miejscu dawnej świątyni XI w, na tzw. Przedmieściu Górnym, na Zawodziu, gdzie w X w. istniała najstarsza część miasta Krosna. Według legendy w tym miejscu odpoczywał św. Wojciech w trakcie podróży z Pragi do Gniezna.
Krosno, Franciszkańska 5
Klasztor oo. franciszkanów z kościołem pw. Najświętszej Maryji Panny znajdują się w Krośnie przy ul. Franciszkańskiej, nieopodal rynku.
Krosno, Józefa Piłsudskiego 16
Krosno, Augusta Lewakowskiego 22
Telefon: +48134323449
Krosno, Nadbrzeżna 2
Krosno, pl. Konstytucji 3 Maja 2
Kościół i Klasztor oo. Kapucynów w stylu barokowym, z kamienną fasadą, sklepieniem kolebkowym, i przylegającymi pomieszczeniami klasztornymi. Jest siedzibą Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
Muzeum Podkarpackie w Krośnie powstało w 1954 r. jako Muzeum Regionalne PTTK, w 1958 r. stało się instytucja państwową pod nazwą Muzeum w Krośnie, a od 1975 r. – Muzeum Okręgowe. W 2000 r. przyjęło obecną nazwę.
Krosno, pl. Konstytucji 3 Maja
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Krośnie - rzymskokatolicka parafia znajduje się w Krośnie, należy do dekanatu Krosno II, w archidiecezji przemyskiej. Parafia jest prowadzona przez ojców kapucynów.
Krosno, Księdza Stanisława Decowskiego 2
Kościół NMP Królowej Polski w Krośnie - kościół wybudowany w latach 1927-1928. Mieści się w krośnieńskiej dzielnicy Polanka przy ulicy Księdza Decowskiego. Został wpisany do rejestru zabytków 3 lutego 1989 r.

Strony