Powiat rzeszowski - Atrakcje

Strony

Kamień, Podlesie, Podlesie
Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kamieniu-Podlesiu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Sokołów Małopolski. Erygowana w 2009.
Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Terliczce - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Rzeszów Północ. Erygowana w 1992. Mieści się pod numerem 158. Prowadzą ją Kapucyni.
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu – parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Boguchwała.
Kościół Opatrzności Bożej w Trzebosi – kościół znajdujący się w Trzebosi, wybudowany w miejsce poprzedniego kościoła parafialnego w latach 80. XIX wieku. Siedziba parafii pod tym samym wezwaniem erygowanej około stu lat wcześniej.
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Kąkolówce – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Błażowa.
Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Borku Starym – rzymskokatolicka parafia należąca do archidiecezji przemyskiej.
Dynów, Bartkówka, Bartkówka 113a
Parafia św. Bartłomieja w Bartkówce − parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej, w dekanacie Dynów.
Boguchwała, Doktora Józefa Tkaczowa 146f
Parafia św. Wojciecha w Bachórzu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej, w dekanacie Dubiecko.
Ratusz w Głogowie Małopolskim - ratusz został wybudowany przez Lubomirskich w połowie XVIII wieku, w miejscu poprzedniego XVII-wiecznego budynku. Budowla była wielokrotnie przebudowywana na przełomie XIX i XX wieku i w związku z tym nieco utraciła swe cechy stylowe.

Strony