Tarnobrzeg - Architektura

Strony

Tarnobrzeg, Dzików, Sandomierska 27
Telefon: 503 161 400
Pałac Tarnowskich, właśc. Zamek Tarnowskich w Dzikowie (obecnie dzielnica Tarnobrzega), Zamek Dzikowski – XV-wieczny zespół zamkowy głównej linii rodziny magnackiej Tarnowskich.
Tarnobrzeg, Stare Miasto, Tadeusza Kościuszki 2
Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu, Kościół Wniebowzięcia Matki Bożej, Klasztor oo. Dominikanów (konwent Wniebowzięcia Matki Bożej) – zabytkowy kościół i klasztor dominikański w Tarnobrzegu.
Tarnobrzeg, Mokrzyszów, Henryka Sienkiewicza 206
Pałac Myśliwski w Tarnobrzegu; nazwywany też: Pałacem Mokrzyszowskim, Pałacem Szindlerów, Dworkiem Myśliwskim - XIX wieczny neogotycki pałac, obecnie wykorzystywany na potrzeby Centrum Kształcenia Nauczycieli.
Pomnik Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego w Tarnobrzegu – figura powstała w 2001 r. Przedstawia postać Jezusa z wyciągniętymi w górę rękoma. Inicjatorem powstania w tym miejscu figury był proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy - ks. Michał Józefczyk.
Plac Antoniego Surowieckiego w Tarnobrzegu, dawniej Plac Republiki Tarnobrzeskiej - plac znajdujący się w centralnej części miasta. Głównym punktem placu jest fontanna z 2003 r. oraz pomniki: Juliusza Tarnowskiego oraz Hieronima Dekutowskiego.
Tarnobrzeg, pl. Głowackiego 52
Pomnik Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu - pomnik znajduje się na placu Bartosza Głowackiego w najstarszej, centralnej części miasta. Został wzniesiony z fundacji społeczeństwa dla uczczenia 110 rocznicy powstania kościuszkowskiego z 1794 roku.
Pomnik Jerzego Popiełuszki w Tarnobrzegu - pomnik powstały w 1999 r. upamiętniający postać błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Pomnik odsłonięto w 15 rocznicę śmierci kapelana warszawskiej „Solidarności”.
Pomnik Hieronima Dekutowskiego w Tarnobrzegu - tarnobrzeski pomnik znajdujący się na placu Antoniego Surowieckiego, na skrzyżowaniu ulic A. Mickiewicza i Sokolej.
Pomnik Stanisława Pawłowskiego w Tarnobrzegu - tarnobrzeski pomnik znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza oraz Sikorskiego i upamiętniający odkrywcę złóż siarki w okolicach Tarnobrzega - profesora Stanisława Pawłowskiego.
Pomnik Juliusza Tarnowskiego w Tarnobrzegu – odsłonięty w 2003 r. pomnik powstańca styczniowego Juliusza Tarnowskiego. Pomnik jest darem Andrzeja Pityńskiego i znajduje się na Placu Antoniego Surowieckiego, naprzeciwko siedziby Prezydenta Miasta Tarnobrzega.
Pomnik Serca Bożego w Tarnobrzegu – figura powstała w 2001 r. Przedstawia postać Jezusa błogosławiącego ludzi. Inicjatorem powstania w tym miejscu figury był proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy - ks. Michał Józefczyk.
Pomnik Jana Pawła II w Tarnobrzegu – pomnik powstały w 2005 r. upamiętniający papieża Jana Pawła II. Inicjatorem powstania pomnika jest ks. Michał Józefczyk – proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu - centralny plac miasta znajdujący się na Starym Mieście. Jego centralnym punktem jest pomnik imiennika. Plac był świadkiem najważniejszych dla miasta wydarzeń. To tu rozgrywały się główne wydarzenia 1918 r., nazywane Republiką Tarnobrzeską.

Strony