Powiat niżański - Cmentarze

Cmentarz rzymskokatolicki w Kurzynie Średniej – zabytkowy cmentarz założony około 1820 roku, znajdujący się w gminie Ulanów, powiat niżański, usytuowany jest w północnej części miejscowości, około 500 metrów od kościoła parafialnego. Znajduje się przy drodze do miejscowości Golce.
Cmentarz żydowski w Ulanowie – został założony około 1700 roku i zajmuje powierzchnię 1 ha na której zachowało się około stu pięćdziesięciu nagrobków spośród których najstarszy pochodzi z 1825 roku i kryje szczątki Aarona Josefa. Napisy są w języku hebrajskim i polskim.
Cmentarz rzymskokatolicki w Hucie Krzeszowskiej – zabytkowy cmentarz parafialny, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest poza miejscowością, na brzegu lasu, przy skrzyżowaniu dróg z Huty Nowej i Huty Krzeszowskiej do Banachów.
Cmentarz wojenny z I wojny światowej w Maziarni-Pęku – zabytkowy cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, znajdujący się w Maziarni w gminie Harasiuki (powiat niżański).
Cmentarz wojenny z I wojny światowej w Hucisku – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest poza miejscowością, na polu na południe od wsi, przy drodze z Krzeszowa do Biłgoraju.
Cmentarz parafialny w Racławicach – jedna z najstarszych nekropolii powiatu niżańskiego usytuowana przy drodze krajowej nr 77. Na jej terenie znajduje się ponad 80 zabytkowych nagrobków pochodzących z XIX i początku XX wieku.
Cmentarz rzymskokatolicki w Bielinach – zabytkowy cmentarz założony w 1810 roku, znajdujący się w gminie Ulanów, powiat niżański, usytuowany jest w północnej części miejscowości, w odległości około kilometra od kościoła.
Cmentarz wojenny z I i II wojny światowej w Harasiukach – zabytkowy cmentarz wojenny z okresu I i II wojny światowej, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest poza miejscowością na skraju lasu przy drodze wiodącej do Lipin, około 100 metrów od skrzyżowania z drogą Krzeszów-B
Cmentarz wojenny w Bukowinie – zabytkowy cmentarz założony w 1914 roku, znajdujący się w gminie Ulanów, powiat niżański, usytuowany jest w północno-wschodniej części miejscowości.
Cmentarz wojenny z II wojny światowej w Banachach – zabytkowy cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, znajdujący się w Banachach w gminie Harasiuki (powiat niżański). Cmentarz usytuowany jest poza miejscowością w lesie przy drodze od Banach do Huty Krzeszowskiej.
Cmentarz wojenny z I i II wojny światowej w Wólce – zabytkowy cmentarz z okresu I i II wojny światowej, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest poza miejscowością, na brzegu lasu, przy drodze z Krzeszowa do Biłgoraju. Zarządcą cmentarza jest Urząd Gminy w Harasiukach.
Cmentarz wojenny z II wojny światowej w Banachach – zabytkowy cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, znajdujący się w Banachach w gminie Harasiuki (powiat niżański). Cmentarz usytuowany jest poza miejscowością na skraju lasu przy drodze od Biłgoraj do Huty Krzeszowskiej.
Ulanów, Św. Trójcy
Cmentarz rzymskokatolicki w Ulanowie – zabytkowy cmentarz założony w końcu XVII w., znajdujący się w gminie Ulanów, powiat niżański, usytuowany jest we wschodniej części miejscowości, około 300 metrów od kościoła parafialnego.
Cmentarz rzymskokatolicki w Dąbrówce – zabytkowy cmentarz założony w połowie XIX wieku, znajdujący się w gminie Ulanów, powiat niżański, usytuowany jest we wschodniej części miejscowości, obok kościoła parafialnego.
Cmentarz żydowski w Krzeszowie – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Krzeszów. Nie wiadomo dokładnie, kiedy powstał, być może było to w XVII wieku. Ma powierzchnię 0,5 ha. Znajduje się na północny zachód od centrum miejscowości. Został zniszczony podczas II wojny światowej.
Cmentarz wojenny z II wojny światowej w Hucie Krzeszowskiej – zabytkowy cmentarz z okresu II wojny światowej, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest poza miejscowością, na brzegu lasu, przy skrzyżowaniu dróg z Huty Nowej i Huty Krzeszowskiej do Banachów.