Gmina Zarszyn

0

Gmina Zarszyn - gmina wiejska w powiecie sanockim, w województwie podkarpackim.

Warto zobaczyć

Parafia Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Pielni - parafia rzymskokatolicka w archidiecezji przemyskiej, dekanat sanocki od roku 1946.
Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowosielcach - Gniewosz – należy do archidiecezji przemyskiej, dekanat sanocki od roku 1948.
Dwór w Nowosielcach – zabytkowy dwór w Nowosielcach. Pierwotnie budynek dworu został zbudowany na przełomie XVIII/XIX wieku. W latach 1904-1905 został odnowiony. W tym czasie działały w nim elektrownia i wodociąg.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaćmierzu – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie podkarpackim diecezji krakowsko-częstochowskiej. Obecnie parafia jest mało liczna, ale jej wierni aktywnie uczestniczą w życiu liturgicznym wspólnoty. Msze św.
Góra Dąbrowa – wzniesienie położone na Pogórzu Bukowskim w części wschodniej, ma wysokość 350 m n.p.m. Znajduje się na terenie Gminy Zarszyn w pobliżu wsi Pielnia i Nowosielce. Teren jest przecięty doliną Pielnicy.
Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bażanówce – polskokatolicki kościół parafialny. Należy do dekanatu podkarpackiego diecezji krakowsko-częstochowskiej Kościoła Polskokatolickiego w RP.