Gmina Zagórz

0

Gmina Zagórz - gmina miejsko-wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie sanockm.

Warto zobaczyć

Zagórz, Klasztorna 39
Klasztor oo. Karmelitów Bosych w Zagórzu − monumentalne ruiny XVIII w. późnobarokowego kościoła i klasztoru – warowni ojców Karmelitów Bosych w Zagórzu w woj. podkarpackim na wzgórzu Mariemont (345 m n.p.m.) w zakolu rzeki Osławy.
Zagórz, Marszałka Józefa Piłsudskiego 137
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagórzu - świątynia parafii rzymskokatolickiej w Starym Zagórzu przy ulicy Piłsudskiego. Od 1 lipca 2007 roku na mocy dekretu metropolity przemyskiego Józefa Michalika kościół stał się Sanktuarium Matki Boskiej Zagórskiej - Matki Nowego Życia.
Parafia Matki Boskiej Gromnicznej – rzymskokatolicka parafia w Porażu pod wezwaniem Matki Bożej Gromnicznej, w dekanacie sanockim, archidiecezji przemyskiej od roku 1375.
Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Czaszynie - cerkiew z 1835 istniejąca na miejscu wcześniejszej, z XVIII wieku. Był użytkowany przez parafię rzymskokatolicką do czasu wybudowania nowego kościoła parafialnego.
Mariemont – wzgórze na stromym wzniesieniu na przedpolu Starego Zagórza, w zakolu rzeki Osławy wznoszące się do 345 m n.p.m. zwane od imienia Marii (Mariemontem), a przez miejscową ludność Marymontem .
Cerkiew św. Archanioła Michała w Wielopolu – parafialna cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Wielopolu w dekanacie sanockim w Archieparchii przemysko-warszawskiej.
Cerkiew Soboru NMP w Olchowej – murowana, kamienna filialna greckokatolicka cerkiew, znajdująca się w Olchowej w powiecie sanockim.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaszynie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Rzepedź archidiecezji przemyskiej erygowana w 1952 r.
Zagórz, Stary Zagórz, Marszałka Józefa Piłsudskiego 51
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Zagórzu – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii Świętej Trójcy w Sanoku, w dekanacie Sanok diecezji przemysko-nowosądeckiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.