Gmina Tyrawa Wołoska

0

Gmina Tyrawa Wołoska – gmina wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim.

Warto zobaczyć

Cerkiew Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Rakowej – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Rakowej, w gminie Tyrawa Wołoska.
Cerkiew św. Paraskewii w Hołuczkowie - drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Hołuczkowie, w gminie Tyrawa Wołoska.
Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Siemuszowej – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Siemuszowej, w powiecie sanockim.
Park Krajobrazowy Gór Słonnych – park krajobrazowy znajdujący się na terenie województwa podkarpackiego i leży na terenie gmin Lesko, Olszanica, Sanok, Tyrawa Wołoska i Ustrzyki Dolne (powiaty bieszczadzki, leski i sanocki). Utworzenie: 1992
Przysłup (658 m n.p.m.) – szczyt w Górach Słonnych, należących do Gór Sanocko-Turczańskich.
Nad Trzciańcem – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Ustrzyki Dolne w województwie podkarpackim, wchodzi w skład Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. numer według rejestru wojewódzkiego – 73 powierzchnia według aktu powołującego – 182,13 ha
Turnica – zalesiony szczyt o wysokości 598 m n.p.m., na Pogórzu Przemyskim w masywie Działu. Szczyt jest zaznaczony na mapie UMP.
Poręba Wysoka – szczyt w Górach Sanocko-Turczańskich, położony w północnej części pasma Chwaniowa o wysokości 618 m n.p.m. Jego stoki opadają: na północ - ku Przełęczy Roztoka i wsiom: Roztoka i Kuźmina, zaś na południe - ku dolinie Tyrawki.
Słonna (639 m n.p.m.) – szczyt w Górach Sanocko-Turczańskich.