Powiat sanocki - Cmentarze

Sanok, Rymanowska 1
Cmentarz Centralny w Sanoku – cmentarz komunalny w Sanoku złożony jest z kilku części. Jako pierwsza została założona obecna część „Matejki Stary”, w późniejszym czasie ustanowiono pobliską teren obecnie pod nazwą część „Rymanowski Stary”.
Cmentarz w Nowotańcu – cmentarz grzebalny w Nowotańcu znajduje się 400 m od drogi powiatowej nr 2212R na wzgórzu zwanym na Zamku naprzeciwko kościoła parafialnego pw. św. Mikołaja. Cmentarz został konsekrowany w roku 1784 . Jego całkowita powierzchnia wynosi ok. 4 ha.
Sanok, Kiczury / Głogowa
Nowy cmentarz żydowski w Sanoku – położony jest w dzielnicy Śródmieście w obrębie ulic Kiczury i Głogowej. Jest to jeden z dwóch, obok starego cmentarza żydowskiego, cmentarz żydowski w tym mieście.
Sanok, Jagiellońska
Stary cmentarz żydowski w Sanoku, zwany też Okopisko – nieistniejący kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Sanok.
Cmentarz żydowski w Nowotańcu – kirkut znajduje się przy starej gruntowej drodze z Nowotańca skręcającej na północ, przy kapliczce św. Tekli do Woli Sękowej.
Cmentarz żydowski w Bukowsku – położony jest 2,5 km od centrum wsi przy drodze prowadzącej od Domu Ludowego w stronę nieistniejącej wsi Kamienne. Zajmuje powierzchnię około 0,5 ha. Znajduje się na nim obecnie około 10 macew z hebrajskimi inskrypcjami.
Cmentarz żydowski w Woli Michowej – został założony w XVIII wieku i zajmuje powierzchnię 0,3 ha na której zachowało się około dziesięciu (według innych źródeł około trzydziestu) nagrobków z napisami w języku hebrajskim, spośród których najstarszy pochodzi z 1780 roku.
Stary cmentarz w Sanoku – nieistniejący, wyznaniowy, rzymskokatolicki cmentarz grzebalny kościoła pw. Michała Archanioła w Sanoku.