Morąg

0

Morąg (prus. Marangan, niem. Mohrungen) – miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim.

Warto zobaczyć

Morąg, Zamkowa 11
Pałac w Morągu (Pałac rodu zu Dohna, Pałac Dohnów ) (niem. Dohna-Schlößchen, Dohna'sches Schlösschen) – pałac wraz z niewielkim zespołem parkowym znajdujący się w Morągu w powiecie ostródzkim w województwie warmińsko-mazurskim.
Morąg, Plac Jana Pawła II 1
Ratusz w Morągu – ratusz położony na placu Jana Pawła II w województwie warmińsko-mazurskim w Morągu. Jest budowlą gotycką wybudowaną w 1444 roku. W trakcie działań wojennych w 1945 został zniszczony. Po wojnie został odbudowany. W ratuszu (po II wojnie światowej) mieściło się muzeum im.
Morąg, Generała Jana Henryka Dąbrowskiego 2
Cerkiew pod wezwaniem św. Włodzimierza w Morągu – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii św. Mikołaja w Ornecie, w dekanacie Gdańsk diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Współużytkowana przez Kościół Ewangelicko-Augsburski.
Kościół św. św. Piotra i Pawła w Morągu – gotycki kościół parafialny w Morągu, wzniesiony w XIV w.
Rozlewisko Morąskie (dawniej Jezioro Morąskie) – użytek ekologiczny położony na południowo-zachodnim krańcu Morąga, w gminie Morąg, powiat ostródzki, województwo warmińsko-mazurskie.
Morąg, Stefana Żeromskiego 4
Parafia bł. Michała Kozala w Morągu - rzymskokatolicka parafia położona w diecezji elbląskiej, w Dekanacie Morąg. Kościół parafialny został wybudowany w latach 1987-1989. 28 marca 2005 został spalony. Obecnie w odbudowie. Mieści się przy ulicy Stefana Żeromskiego.
Cerkiew św. Jerzego w Morągu – cerkiew greckokatolicka w Morągu, w województwie warmińsko-mazurskim.
Morąg, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Morągu - rzymskokatolicka parafia położona w diecezji elbląskiej, w Dekanacie Morąg. Kościół parafialny w budowie od 1998. Mieści się przy ulicy Wyszyńskiego.
Zamek w Morągu – częściowo zachowany dawny zamek krzyżacki znajdujący się w Morągu w województwie warmińsko-mazurskim w Polsce. Mieści się nad dawnym Jeziorem Morąskim.