Powiat bartoszycki

0

Powiat bartoszycki - powiat ziemski w województwie warmińsko-mazurskim.

Warto zobaczyć

Pałac w Galinach (Pałac rodu von Eulenburg) (niem. Schloss Gallingen) – to zespół pałacowy wraz z zespołem parkowym i licznymi zabudowaniami gospodarczymi znajdujące się we wsi Galiny w gminie Bartoszyce w województwie warmińsko-mazurskim.
Pałac w Łabędniku (Pałac rodu von der Groeben, niem. Schloss von Groß Schwansfeld) – pałac wraz z zespołem parkowym znajdujący się we wsi Łabędnik (niem. Groß Schwansfeld) w gminie Bartoszyce w województwie warmińsko-mazurskim.
Pałac w Osiece (Biały Książę - 1861 r.) – pałac wraz z zespołem parkowym położony we wsi Osieka w gminie Bartoszyce w województwie warmińsko-mazurskim. Wybudowany w 1861 w stylu italianizującym.
Pałac w Tolko (Pałac rodu von Tettau) – pałac wraz z zespołem parkowym znajdujący się we wsi Tolko w gminie Bartoszyce w województwie warmińsko-mazurskim. Wybudowany pod koniec XVII wieku w stylu barokowym jako siedziba rodu von Tettau.
Pałac w Judytach (Pałac rodu von Kunheim) – pałac wraz z zespołem parkowym, oraz dawniej licznymi zabudowaniami gospodarczymi, znajdujący się we wsi Judyty (niem. Juditten) w gminie Sępopol w powiecie bartoszyckim w województwie warmińsko-mazurskim.
Dwór w Glitajnach (niem. Gutshaus von Glittehnen) – dwór znajdujący się we wsi Glitajny w gminie Bartoszyce w województwie warmińsko-mazurskim. Wybudowany w I poł. XIX wieku w stylu klasycystycznym, przebudowywany.
Pałac w Łojdach (pałac von Negenbornów) – pałac wraz z zespołem parkowym położony we wsi Łojdy (niem. Loyden) w gminie Bartoszyce w województwie warmińsko-mazurskim. Wybudowany został w 1877 w stylu neoklasycystycznym jako siedziba rodu von Negenborn.
Dwór w Sędławkach (niem. Gutshaus Sandlack) – dwór znajdujący się we wsi Sędławki w gminie Bartoszyce w województwie warmińsko-mazurskim. Wybudowany został w 2. poł. XIX jako siedziba lokalnego gospodarstwa w stylu klasycystycznym.
Jarkowo, Armii Krajowej 30
Dwór w Jarkowie (niem. Gutshaus Erwienen) – dwór znajdujący się we wsi Jarkowo w gminie Bartoszyce w województwie warmińsko-mazurskim. Wybudowany został wieloetapowo, w większości na przełomie XIX i XX wieku jako siedziba lokalnego folwarku, przed wojną własność Erwina Engelbrechta.
Pałac w Masunach (Pałac rodu von Gamp-Massaunen) (niem. Herrenhaus Massaunen) – zespół pałacowo-parkowy znajdujący się we wsi Masuny (niem. Massaunen) w gminie Sępopol w powiecie bartoszyckim w województwie warmińsko-mazurskim.