Powiat mrągowski

0

Powiat mrągowski - powiat ziemski w województwie warmińsko-mazurskim.

Warto zobaczyć

Pałac w Sorkwitach (Pałac rodów von Mirbach i von Paleske) (niem. Schloss Sorquitten) – pałac wraz z zespołem parkowym znajdujący się we wsi Sorkwity w gminie Sorkwity w powiecie mrągowskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Mrągowo, Plac Michała Kajki
Rynek w Mrągowie – centralny plac Mrągowa, będący rynkiem miejskim o kształcie prostokąta o wymiatach ok. 100 m na 70 m.
Ratusz miejski w Mrągowie – budynek położony w Mrągowie przy ulicy Ratuszowej, między Placem Kajki, a Małym Rynkiem. Został wybudowany w latach 1824-25 w stylu neoklasycystycznym na planie prostokąta z inicjatywy ówczesnego burmistrza Mrągowa - Bogumiła Drobnickiego.
Mrągowo, Osiedle Grunwaldzkie 19A
Parafia pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie – erygowana przez abpa Edmunda Piszcza – metropolitę warmińskiego 1 lipca 1990 roku.
Głębokie Jezioro - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. mrągowskim, w gminie Mrągowo na zachód od Mrągowa, leżące na terenie Pojezierza Mrągowskiego.
Jezioro Krzywe (niem. Krummendorfer See) - jezioro rynnowe w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim, w gminie Mrągowo, leżące na terenie Pojezierza Mrągowskiego. Południowe brzegi jeziora stanowią granicę z gminą Piecki Miejscowości: Dłużec, Krzywe, Krzywy Róg.
Juno – jezioro polodowcowe, rynnowe na Pojezierzu Mrągowskim leżące w dorzeczu rzeki Guber w województwie warmińsko-mazurskim, na północ od Mrągowa.