Powiat kętrzyński

0

Powiat kętrzyński - powiat ziemski w województwie warmińsko-mazurskim.

Warto zobaczyć

Pałac w Drogoszach (Pałac rodu von Dönhoff) (niem. Schloss Dönhofstädt) – pałac wraz z zespołem parkowym i zabudowaniami gospodarczymi znajdujący się we wsi Drogosze w gminie Barciany w powiecie kętrzyńskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Pałac w Prośnie (Pałac rodu von Eulenburg) – pałac wraz z zespołem parkowym i zabudowaniami gospodarczymi znajdujący się we wsi Prosna w gminie Korsze w powiecie kętrzyńskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Pałac w Jegławkach (Pałac rodziny Siegfried) – pałac wraz z zespołem parkowym i zabudowaniami gospodarczymi znajdujący się we wsi Jegławki w gminie Srokowo w powiecie kętrzyńskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Kętrzyn, Plac Zamkowy 1
Zamek krzyżacki w Kętrzynie – budowla gotycka pochodząca z drugiej połowy XIV w., znajdująca się w Kętrzynie.
Zamek w Barcianach to krzyżacki zamek z XIV wieku w stylu gotyckim, położony we wsi Barciany w powiecie kętrzyńskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Reszel, Podzamcze
Zamek w Reszlu – zamek reszelski położony jest nad brzegiem rzeki Sajny, w południowo-wschodniej części miasta.
Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce – barokowe sanktuarium maryjne w Świętej Lipce w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie bazylika należy do dekanatu Kętrzyn I – Południowy Zachód w archidiecezji warmińskiej.
Bazylika kolegiacka św. Jerzego w Kętrzynie – kościół św. Jerzego budowany na miejscu dawnej strażnicy od 1359, rozbudowywany do pierwszych lat XVI wieku.
Parafia Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce – rzymskokatolicka parafia w dekanacie Kętrzyn I.