Powiat gołdapski

0

Powiat gołdapski - powiat ziemski w województwie warmińsko-mazurskim.

Warto zobaczyć

Jezioro Boczne - jezioro w woj. podlaskim, w pow. suwalskim, w gminie Przerośl. Leży w głębokiej rynnie polodowcowej, na północno-zachodnich krańcach Suwalszczyzny, przy miejscowości Przerośl na Pojezierzu Suwalskim.
Gołdap, Stefana Żeromskiego
Konkatedra pw. NMP Matki Kościoła w Gołdapi – kościół konkatedralny w Gołdapi zbudowany w stylu późnogotyckim w 1560 z emporą i kruchtą południową z 1706 r. oraz zakrystią z 1717 r.
Gołdap, Wojska Polskiego
Kościół św. Leona - kościół wybudowany w roku 1894 w stylu neogotyckim.
Centrum Sportowo-Rekreacyjne Zajazd „Piękna Góra” – Rudziewicz – ośrodek narciarski położony na wschodnich zboczach Pięknej Góry (zwanej także Górą Gołdapską) (272 m n.p.m.) we Wzgórzach Szeskich na terenie powiatu gołdapskiego w gminie Gołdap.
Piramida w Rapie – zbudowany w 1811 w mazurskiej wsi Rapa grobowiec rodzinny pruskiego rodu baronów von Fahrenheid, zaprojektowany przez duńskiego rzeźbiarza Bertela Thorvaldsena. Charakterystyczną cechą budowli jest kształt, przypominający starożytne egipskie piramidy.
Cerkiew Świętego Mikołaja w Baniach Mazurskich - cerkiew greckokatolicka znajdująca się we wsi Banie Mazurskie, w województwie warmińsko-mazurskim.