Powiat gołdapski

0

Powiat gołdapski - powiat ziemski w województwie warmińsko-mazurskim.

Warto zobaczyć

Jezioro Boczne - jezioro w woj. podlaskim, w pow. suwalskim, w gminie Przerośl. Leży w głębokiej rynnie polodowcowej, na północno-zachodnich krańcach Suwalszczyzny, przy miejscowości Przerośl na Pojezierzu Suwalskim.
Gołdap, Stefana Żeromskiego
Konkatedra pw. NMP Matki Kościoła w Gołdapi – kościół konkatedralny w Gołdapi zbudowany w stylu późnogotyckim w 1560 z emporą i kruchtą południową z 1706 r. oraz zakrystią z 1717 r.
Piramida w Rapie – zbudowany w 1811 w mazurskiej wsi Rapa grobowiec rodzinny pruskiego rodu baronów von Fahrenheid, zaprojektowany przez duńskiego rzeźbiarza Bertela Thorvaldsena. Charakterystyczną cechą budowli jest kształt, przypominający starożytne egipskie piramidy.
Gołdap, Wojska Polskiego
Kościół św. Leona - kościół wybudowany w roku 1894 w stylu neogotyckim.
Centrum Sportowo-Rekreacyjne Zajazd „Piękna Góra” – Rudziewicz – ośrodek narciarski położony na wschodnich zboczach Pięknej Góry (zwanej także Górą Gołdapską) (272 m n.p.m.) we Wzgórzach Szeskich na terenie powiatu gołdapskiego w gminie Gołdap.
Cerkiew Świętego Mikołaja w Baniach Mazurskich - cerkiew greckokatolicka znajdująca się we wsi Banie Mazurskie, w województwie warmińsko-mazurskim.