Powiat gołdapski - Atrakcje

Strony

Jezioro Boczne - jezioro w woj. podlaskim, w pow. suwalskim, w gminie Przerośl. Leży w głębokiej rynnie polodowcowej, na północno-zachodnich krańcach Suwalszczyzny, przy miejscowości Przerośl na Pojezierzu Suwalskim.
Gołdap, Stefana Żeromskiego
Konkatedra pw. NMP Matki Kościoła w Gołdapi – kościół konkatedralny w Gołdapi zbudowany w stylu późnogotyckim w 1560 z emporą i kruchtą południową z 1706 r. oraz zakrystią z 1717 r.
Gołdap, Wojska Polskiego
Kościół św. Leona - kościół wybudowany w roku 1894 w stylu neogotyckim.
Piramida w Rapie – zbudowany w 1811 w mazurskiej wsi Rapa grobowiec rodzinny pruskiego rodu baronów von Fahrenheid, zaprojektowany przez duńskiego rzeźbiarza Bertela Thorvaldsena. Charakterystyczną cechą budowli jest kształt, przypominający starożytne egipskie piramidy.
Centrum Sportowo-Rekreacyjne Zajazd „Piękna Góra” – Rudziewicz – ośrodek narciarski położony na wschodnich zboczach Pięknej Góry (zwanej także Górą Gołdapską) (272 m n.p.m.) we Wzgórzach Szeskich na terenie powiatu gołdapskiego w gminie Gołdap.
Cerkiew Świętego Mikołaja w Baniach Mazurskich - cerkiew greckokatolicka znajdująca się we wsi Banie Mazurskie, w województwie warmińsko-mazurskim.
Gołdap – jezioro w zachodniej części parku krajobrazowego Puszczy Rominckiej, na granicy Polski (województwo warmińsko-mazurskie) i Rosji (obwód kaliningradzki).
Niskie Jezioro – jezioro na Pojezierzu Zachodniosuwalskim, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie gołdapskim, w gminie Dubeninki. Zwierciadło wody jeziora znajduje się na wysokości 178,0 m n.p.m., a jego powierzchnia wynosi 21,0 ha.
Stańczyki (Tobellus) - kompleks dwóch niewielkich jezior położonych w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie gołdapskim, w gminie Dubeninki, na północny zachód od Suwałk, na pograniczu dawnych Prus i Suwalszczyzny, nieopodal Puszczy Rominckiej i mostów w Stańczykach.
Gołdap, Ignacego Paderewskiego 35
Wieża ciśnień w Gołdapi – wieża wodna znajdująca się w Gołdapi przy ulicy Ignacego Paderewskiego, w pobliżu ul. Suwalskiej, wybudowana w 1905 roku, wyłączona z eksploatacji w 1986 roku. Od 1991 figuruje w Rejestrze Zabytków.
Banie Mazurskie, Marii Konopnickiej 57
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Baniach Mazurskich – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanacie Gołdap diecezji ełckiej. Erygowana w 1962.
Gołdap, 1 Maja 41A
Parafia św. Józefa Robotnika w Gołdapi – rzymskokatolicka parafia leżąca w dekanacie Gołdap należącym do diecezji ełckiej.

Strony