Powiat nowomiejski - Atrakcje

Strony

Nowe Miasto Lubawskie, Kościelna 10
Telefon: 56 474 29 39
Bazylika św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim - kościół gotycki pochodzący z XIII-XV wieku. Wśród wyposażenia tryptyk późnogotycki 1 połowa XVI wieku i ołtarz główny wykonany około 1630.
Kościół poewangelicki – jeden z rejestrowanych zabytków dawnego miasta, obecnie wsi Biskupiec, w powiecie nowomiejskim, w województwie warmińsko-mazurskim.
Jezioro Kiełpińskie - jezioro położone na zachodnim skraju Garbu Lubawskiego w pobliżu wsi Kiełpiny i Rynek, jest wąskie i wydłużone, os jeziora przebiega z północnego zachodu na południowy wschód.
Zamek w Kurzętniku – ruiny średniowiecznego zamku krzyżackiego w Kurzętniku w powiecie nowomiejskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Zamek w Bratianie – ruiny średniowiecznego zamku krzyżackiego w Bratianie w powiecie nowomiejskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Kościół św. Marcina w Boleszynie - drewniany kościół parafialny we wsi Boleszyn, w gminie Grodziczno, w powiecie nowomiejskim, w województwie warmińsko-mazurskim.
Biskupiec, Kwiatowa 14
Kościół świętego Jana Nepomucena i Matki Bożej Różańcowej – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Biskupiec, w województwie warmińsko-mazurskim. Należy do dekanatu Iława-zachód diecezji elbląskiej.
Zgniłek (niem. Faul See) – jezioro o powierzchni 6,35 ha, znajdujące się na wschód od wsi Liksajny, w gminie Miłomłyn, w województwie warmińsko-mazurskim. Z jeziora Zgniłek uchodzi odpływ do jeziora Ruda Woda.
Kościół poewangelicki – jeden z rejestrowanych zabytków miasta Nowe Miasto Lubawskie, w województwie warmińsko-mazurskim. Znajduje się na Rynku. Obecnie nie pełni już funkcji sakralnych. Znajduje się w nim restauracja i kino.
Wielkie Partęczyny – największe jezioro Pojezierza Brodnickiego, położone w województwie warmińsko-mazurskim, w gminie Kurzętnik, nadleśnictwo Brodnica, na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Powierzchnia jeziora wynosi 340 ha, maksymalna głębokość – 31,6 m, położone jest 77 m n.p.m.
Kurzętnik, Kościelna 3
Kościół Świętej Marii Magdaleny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kurzętnik diecezji toruńskiej. Znajduje się w danym mieście, obecnie wsi Kurzętnik, w województwie warmińsko-mazurskim.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Grodzicznie – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Rybno Pomorskie, z siedzibą w Grodzicznie.

Strony