Powiat nidzicki - Atrakcje

Strony

Zamek w Nidzicy wybudowany w XIV wieku w stylu gotyckim.
Nidzica, Plac Wolności 1
Telefon: +48896252504
Ratusz w Nidzicy – na nowo wybudowany w 1842 r. w miejscu starego, zburzonego w 1824 r. Został wybudowany na planie prostokątnym. Zwieńczeniem całej konstrukcji jest okrągła wieżyczka pokryta miedzią.
Rezerwat przyrody Źródła Rzeki Łyny im. prof. Romana Kobendzy – rezerwat przyrody położony w województwie warmińsko-mazurskim, w gminie i nadleśnictwie Nidzica, w okolicy wsi Orłowo i Łyna u źródeł rzeki Łyny.
Kościół Ewangelicko-Augsburski świętego Krzyża – luterański kościół parafialny należący do diecezji mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Jest jednym z rejestrowanych zabytków miasta.
Browar Zamkowy w Nidzicy (niem. Schlossbrauerei Neidenburg) - neogotycki budynek browaru w Nidzicy
Rezerwat przyrody Jezioro Orłowo Małe - faunistyczny rezerwat przyrody, który znajduje się w gminie Nidzica, powiecie nidzickim (województwo warmińsko-mazurskie). Jest położony ok. 0,8 km na północ od wsi Orłowo i 10 km na północ od Nidzicy.
Rezerwat przyrody Koniuszanka I - rezerwat przyrody znajdujący się w gminie Nidzica, powiecie nidzickim (województwo warmińsko-mazurskie). Powierzchnia: 24,04 ha
Leśny rezerwat przyrody Koniuszanka II – rezerwat przyrody położony na terenie nadleśnictwa Nidzica, w województwie warmińsko mazurskim na styku dwóch krain fizjograficznych: Pojezierza Mazurskiego oraz Sandru Mazursko-Kurpiowskiego.
Nidzica, Władysława Jagiełły
Omulew – jezioro morenowe w województwie warmińsko-mazurskim głębokość: Maks. - 32,5 m; śr. - 4,3 m Klasa czystości wód: II (2001). Dno: Muliste, miejscami piaszczyste i kamienisto-piaszczyste. W płytkich partiach wody zarośnięte roślinnością.
Nidzica, Młynarska 12
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i świętego Wojciecha – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Nidzica archidiecezji warmińskiej. Jeden z rejestrowanych zabytków miasta.
Janowo, Przasnyska 13
Kościół Świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dzierzgowskiego diecezji płockiej. Znajduje się we wsi gminnej Janowo, w powiecie nidzickim, w województwie warmińsko-mazurskim. Jeden z zabytków miejscowości.
Kiernoz Mały (niem. Kleiner Kernos See) – jezioro w Polsce położone na Pojezierzu Mazurskim. Jest o owalnym kształcie z zatoką przy północnym brzegu, o obrzeżach płaskich, ze sporadycznie występującymi pagórkami.
Brzeźno Duże - płytkie, przepływowe jezioro w dorzeczu rzeki Łyny, w gminie Olsztynek (woj. warmińsko-mazurskie), zaklasyfikowane przez IRŚ jako linowo-szczupakowe.

Strony