Powiat giżycki - Atrakcje

Strony

Giżycko, Turystyczna 1
Twierdza Boyen – twierdza o kształcie gwiazdy stanowiąca ważny obiekt strategiczny. Położony w zachodniej części Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dwoma dużymi jeziorami mazurskimi – Kisajno (południowa część kompleksu Mamr) i Niegocin.
Ryn, Plac Wolności 2
Zamek w Rynie – położony na wzniesieniu pomiędzy Jeziorem Ryńskim i Ołów, mieści się przy Placu Wolności.
Zamek w Giżycku – położony w przesmyku jezior: Niegocin i Kisajno, nad brzegiem Kanału Giżyckiego. Mieści się przy ulicy Stanisława Moniuszki. Obecnie użytkowany jako jeden z budynków hotelu St. Bruno.
Ryn, Tadeusza Kościuszki 12
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie – parafia rzymskokatolicka została erygowana kanonicznie w 1962, kościół wybudowano w latach 1978-1980, został poświęcony 1 czerwca 1980 przez biskupa warmińskiego Józefa Glempa.
Jędzelek - zanikające jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. giżyckim, w gminie Miłki, leżące na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
Giżycko, Warszawska 35
Cerkiew pod wezwaniem św. Anny w Giżycku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Olsztyn diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Popówka Wielka - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. giżyckim, leżące na terenie Pojezierza Mazurskiego, mające charakter przepływowy położone w obrębie miasta Giżycko.
Kościół Świętego Brunona Biskupa i Męczennika – najstarszy kościół rzymskokatolicki w Giżycku. Należy do dekanatu Giżycko - św. Szczepana Męczennika diecezji ełckiej.
Jezioro Ryńskie - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. giżyckim, w Rynie, leżące na terenie Krainie Wielkich Jezior Mazurskich
Most obrotowy w Giżycku – most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim, w ciągu ulicy Stanisława Moniuszki w Giżycku przeznaczony dla pojazdów o masie całkowitej do 2,5 ton. Jest to jeden z trzech mostów drogowych przez Kanał Łuczański w mieście.
Byczek - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. giżyckim, w południowej części gminy gminy Miłki, we wsi Wyszowate, leżące na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich
Kisajno (także Mamry Południowe) - jezioro w Polsce na Pojezierzu Mazurskim, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Kisajno nie jest samodzielnym jeziorem tylko elementem kompleksu jezior znanego pod wspólną nazwa Mamry. Jezioro łączy się od północy z jeziorem Dargin.
Jezioro Buwełno – jezioro typu rynnowego, ciągnące się z południa na północ, położone na wysokości 117 m n.p.m., o powierzchni 360 ha, maksymalnej głębokości 49,10 m, szerokości do 700 m i długości 8,8 km. Długość linii brzegowej wynosi 20,725 km, a wskaźnik rozwinięcia to 3,08.
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Orłowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Olsztyn diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Strony