Powiat szczycieński - Atrakcje

Strony

Parafia Świętej Marii Magdaleny w Rozogach – rzymskokatolicka parafia w Rozogach, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Rozogi. Została utworzona w 29 czerwca 1982.
Szczytno, Wileńska 1
Parafia Świętego Brata Alberta w Szczytnie – rzymskokatolicka parafia w Szczytnie, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Szczytno. Została utworzona 10 czerwca 1990. Kościół parafialny znajduje się przy ulicy Wileńskiej.
Szczytno, Poznańska
Zamek w Szczytnie – zamek zlokalizowany pomiędzy jeziorami: Długim i Domowym Małym, przy ulicy Henryka Sienkiewicza, zachowany częściowo w formie ruiny.
Ratusz w Pasymiu – neogotycki budynek z niewielką wieżą w stylu renesansowym. Wybudowany w latach 1854-1855 w miejscu dawnego średniowiecznego ratusza. Zaprojektowany przez Karla Junlera.
Kalwa (Kalwa Wielka, Kalba, Kalba Wielka, niem. Grosser Calben See) – jezioro w Polsce położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Pasym.
Dłużek – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, na granicy gminy Purda w pow. olsztyńskim i gminy Pasym w pow. szczycieńskim.
Aleja jałowców w Lipowcu - aleja okazałych jałowców, znajdująca się nieopodal Lipowca niedaleko Szczytna (województwo warmińsko-mazurskie).
Machniacz - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. szczycieńskim, w gminie Pasym. Jezioro leży na granicy Pojezierza Olsztyńskiego i Pojezierza Mrągowskiego.
Jezioro Spychowskie – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Świętajno, leżące na terenie Równiny Mazurskiej.
Złotko - jezioro położone w Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim w powiecie szczycieńskim, w gminie Jedwabno. Powierzchnia jego nie przekracza 3 ha. Jest to jezioro hydrologicznie zamknięte. Ze względu na rybołówstwo zaklasyfikowano je jako typ jeziora linowo-szczupakowego.
Szczytno, Łomżyńska
Cmentarz żydowski w Szczytnie – został założony w 1815 roku i zajmuje powierzchnię 0,16 ha i jest nieogrodzony. Pomimo dewastacji w czasach III Rzeszy i PRL zachowało się około pięćdziesięciu nagrobków, z których najstarszy pochodzi z 1833 roku.
Zdróżno - jezioro na Równinie Mazurskiej, w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim, w gminie Piecki, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazwego.
Jezioro Domowe Małe – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w całości położone w granicach administracyjnych miasta Szczytna.
Krzywek – jezioro w Polsce położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Pasym. Jezioro o powierzchni 11,7 ha i głębokości maksymalnej 2,7 m. Krzywem jest jeziorem typu linowo-szczupakowego i hydrologicznie zamkniętym.
Rezerwat przyrody Dęby Napiwodzkie położony jest w województwie warmińsko-mazurskim na terenie gminy Jedwabno, leśnictwo Nowy Las. Powierzchnia 37 ha. Utworzony został w 1989 roku dla ochrony zbiorowisk naturalnych – grądu, łęgu olchowego oraz boru mieszanego.

Strony