Powiat olecki - Atrakcje

Strony

Olecko, Plac Zamkowy 2
Telefon: 875202253
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku - najstarszy kościół w Olecku. Wybudowany w stylu neogotyckim w latach 1859-1861. Wieża pochodzi z 1920 roku, murowana kaplica pochodzi z II połowy XIX wieku. W prezbiterium znajduje się drewniany ołtarz.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieliczkach – rzymskokatolicka parafia leżąca w dekanacie Olecko – św. Jana Apostoła w diecezji ełckiej. Erygowana w 1956.
Jezioro Oleckie Wielkie (obocznie używana nazwa Jezioro Olecko Wielkie, Olecko Duże, niem.: Grosser Oletzkoer See, Treuburger See) – jezioro w Polsce położone na Pojezierzu Mazurskim, na wschodnim skraju mezoregionu Pojezierze Ełckie, w dorzeczu Legi.
Jezioro Dobskie - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. oleckim, w gminie Olecko, leżące na terenie Pojezierza Ełckiego
Siejnik, 1
Telefon: +48875230067
Zespół dworsko-parkowy w Siejniku – zabytkowy dwór z połowy XIX wieku w miejscowości Siejnik w powiecie oleckim w województwie warmińsko-mazurskim.
Góra Szeska – wzniesienie o wysokości 309 m n.p.m. Jest to najwyższe wzniesienie Pojezierzy Wschodniobałtyckich, bardziej szczegółowo Pojezierza Mazurskiego, leżące pomiędzy Gołdapią i Oleckiem, na Wzgórzach Szeskich.
Olecko, Plac Wolności 24
Hotel Kronprinz w Olecku – zabytkowy budynek w Olecku. Początkowo pełnił funkcję hotelu, obecnie jest domem mieszkalnym. Wybudowany na początku XX wieku. Od 1989 figuruje w rejestrze zabytków.
Olecko, Plac Wolności 18
Parafia Najswiętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku – rzymskokatolicka parafia leżąca w dekanacie Olecko - Niepokalanego Poczęcia NMP należącym do diecezji ełckiej.

Strony