Powiat działdowski - Atrakcje

Strony

Rybno, Wyzwolenia 89
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Rybno Pomorskie, z siedzibą w Rybnie.
Parafia św. Wawrzyńca w Starym Dłutowie - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie żuromińskim. Obejmuje swoim zasięgiem miejscowości Stare Dłutowo, Adamowo, Biernaty, Dłutowo, Dłutowo Nowe, Kozilas, Marszewnica, Nick, Straszewy, Wawrowo, Wronka, Wylazłowo, Zdrojek.
Zamek w Działdowie - zamek pokrzyżacki znajdujący się w mieście Działdowo, w województwie warmińsko-mazurskim.
Działdowo, Plac Adama Mickiewicza 43
Ratusz w Działdowie – barokowy budynek w centrum miasta Działdowo, na środku Placu Mickiewicza, wybudowany w 1796 na miejscu poprzedniego gotyckiego ratusza, który od XIV wieku stanowił siedzibę władz miejskich.
Parafia św. Jakuba Apostoła w Białutach – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie działdowskim, z siedzibą w Białutach.
Iłowo-Osada, Wyzwolenia 31
Parafia MB Królowej Różańca Świętego w Iłowie-Osadzie – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie działdowskim, z siedzibą w Iłowie-Osadzie.
Eklektyczny pałac zbudowany w 1887 roku, otoczony romantycznym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim. W pobliżu pałacu znajdują się zabudowania folwarczne, wśród których wyróżnia się budynek spichlerza. Ostaniami przedwojennymi właścicielami pałacu była rodzina Górskich.
Rezerwat przyrody Piekiełko położony jest w województwie warmińsko mazurskim, w gminie Grodziczno, w nadleśnictwie Lidzbark. Akt powołujący ukazał się w Dz.Urz. Woj. Warm.- Maz. Nr 126, poz.1716 z 22.11.2001 r. Ochroną objęto przełomowy odcinek rzeki Wel, przypominający rzeźbą terenu obszary górskie.
Narzym, Robotnicza 1
Parafia św. Jana Chrzciciela w Narzymiu – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie działdowskim, z siedzibą w Narzymiu.
Działdowo, Plac Jana Biedrawy
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie - kościół rzymskokatolicki mieszczący się w Działdowie, przy Placu Biedrawy.
Kościół pw. Świętego Wojciecha w Działdowie – kościół parafialny w Działdowie, mieszący się przy ul. Nidzickiej. Jest najstarszym kościołem rzymskokatolickim w mieście i centrum parafii pw. św. Wojciecha.

Strony