Powiat działdowski - Religia

Strony

Rybno, Wyzwolenia 89
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Rybno Pomorskie, z siedzibą w Rybnie.
Parafia św. Wawrzyńca w Starym Dłutowie - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie żuromińskim. Obejmuje swoim zasięgiem miejscowości Stare Dłutowo, Adamowo, Biernaty, Dłutowo, Dłutowo Nowe, Kozilas, Marszewnica, Nick, Straszewy, Wawrowo, Wronka, Wylazłowo, Zdrojek.
Parafia św. Jakuba Apostoła w Białutach – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie działdowskim, z siedzibą w Białutach.
Iłowo-Osada, Wyzwolenia 31
Parafia MB Królowej Różańca Świętego w Iłowie-Osadzie – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie działdowskim, z siedzibą w Iłowie-Osadzie.
Narzym, Robotnicza 1
Parafia św. Jana Chrzciciela w Narzymiu – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie działdowskim, z siedzibą w Narzymiu.
Działdowo, Plac Jana Biedrawy
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie - kościół rzymskokatolicki mieszczący się w Działdowie, przy Placu Biedrawy.
Kościół pw. Świętego Wojciecha w Działdowie – kościół parafialny w Działdowie, mieszący się przy ul. Nidzickiej. Jest najstarszym kościołem rzymskokatolickim w mieście i centrum parafii pw. św. Wojciecha.
Mławka - cmentarz żołnierzy armii niemieckiej z I i II wojny światowej (niem. Deutsche Kriegsgräberstätte Mlawka) – cmentarz z okresu I wojny światowej i II wojny światowej znajdujący się w powiecie mławskim.
Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha w Lidzbarku to najstarszy zachowany obecnie lidzbarski kościół. Zbudowany został w roku 1752 na fundamentach spalonego 6 lat wcześniej drewnianego kościoła. Ściany kościoła są murowane z cegły, otynkowane z otworami okiennymi zamkniętymi łukowo.
Działdowo, Władysława Jagiełły 13
Synagoga w Działdowie – główna synagoga działdowskiej gminy żydowskiej, znajdująca się przy obecnej ulicy Władysława Jagiełły 13, dawniej zwanej Dworcową, a za czasów niemieckich Bahnhofstrasse.
Kościół ewangelicko-augsburski pod wezwaniem Jezusa Żyjącego w Lidzbarku - jeden z kościołów lidzbarskich, usytuowany na wzgórzu zwanym Górką, gdzie we wczesnym średniowieczu znajdowało się grodzisko słowiańskie. Został on wzniesiony w latach 1828-1829 równocześnie z domem kancelaryjnym.

Strony