Powiat szczycieński - Religia

Strony

Parafia Świętej Marii Magdaleny w Rozogach – rzymskokatolicka parafia w Rozogach, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Rozogi. Została utworzona w 29 czerwca 1982.
Szczytno, Wileńska 1
Parafia Świętego Brata Alberta w Szczytnie – rzymskokatolicka parafia w Szczytnie, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Szczytno. Została utworzona 10 czerwca 1990. Kościół parafialny znajduje się przy ulicy Wileńskiej.
Szczytno, Łomżyńska
Cmentarz żydowski w Szczytnie – został założony w 1815 roku i zajmuje powierzchnię 0,16 ha i jest nieogrodzony. Pomimo dewastacji w czasach III Rzeszy i PRL zachowało się około pięćdziesięciu nagrobków, z których najstarszy pochodzi z 1833 roku.
Pasym, Księdza Walentego Barczewskiego 3
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pasymiu – kościół w Pasymiu, zbudowany w latach 1873-1876 w stylu neogotyckim. Zbudowany wspólnymi siłami miejscowych katolików i ewangelików, został konsekrowany w 1884 roku. W 1901 utworzono parafię. Świątynia mieści się przy ul. ks. Barczewskiego 3.
Szczytno, Konopnickiej
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie – kościół w Szczytnie, zbudowany w latach 1897-1899 w stylu neogotyckim. Nieprzerwanie należy do wspólnoty katolickiej. Mieści się przy ul. Konopnickiej 72. Od 1984 widnieje w rejestrze zabytków.
Szczytno, Warszawska 1
Kościół ewangelicko-augsburski w Szczytnie – kościół parafialny należący do diecezji mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Pasym, Jedności Słowiańskiej 3
Kościół ewangelicko-augsburski w Pasymiu – jeden z rejestrowanych zabytków miasta Pasymia, w województwie warmińsko-mazurskim. Należy do diecezji mazurskiej kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Szczytno, Henryka Sienkiewicza 3
Kościół Chrześcijan Baptystów w Szczytnie – kościół baptystyczny w Szczytnie, zbudowany w roku 1904 w stylu neogotyckim. Mieści się przy ul. Sienkiewicza 3. Od 1994 widnieje w rejestrze zabytków.
Świętajno, Żymirskiego 19
Parafia Świętej Andrzeja Boboli w Świętajnie – rzymskokatolicka parafia w Świętajnie, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Rozogi. Została utworzona w 1945.
Szczytno, Juliana Tuwima 38
Parafia Chrystusa Króla w Szczytnie - rzymskokatolicka parafia w Szczytnie. Powstała 1 lipca 1992. W 2007 roku liczyła 5260 osób. Nabożeństwa odprawiane są w murowanej kaplicy tymczasowej, ale rozpoczęto już budowę nowego kościoła. Od początku powstania parafii proboszczem jest ks. Mirosław Rudoman.

Strony