Powiat nowomiejski - Religia

Strony

Nowe Miasto Lubawskie, Kościelna 10
Telefon: 56 474 29 39
Bazylika św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim - kościół gotycki pochodzący z XIII-XV wieku. Wśród wyposażenia tryptyk późnogotycki 1 połowa XVI wieku i ołtarz główny wykonany około 1630.
Kościół poewangelicki – jeden z rejestrowanych zabytków dawnego miasta, obecnie wsi Biskupiec, w powiecie nowomiejskim, w województwie warmińsko-mazurskim.
Kościół św. Marcina w Boleszynie - drewniany kościół parafialny we wsi Boleszyn, w gminie Grodziczno, w powiecie nowomiejskim, w województwie warmińsko-mazurskim.
Biskupiec, Kwiatowa 14
Kościół świętego Jana Nepomucena i Matki Bożej Różańcowej – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Biskupiec, w województwie warmińsko-mazurskim. Należy do dekanatu Iława-zachód diecezji elbląskiej.
Kościół poewangelicki – jeden z rejestrowanych zabytków miasta Nowe Miasto Lubawskie, w województwie warmińsko-mazurskim. Znajduje się na Rynku. Obecnie nie pełni już funkcji sakralnych. Znajduje się w nim restauracja i kino.
Kurzętnik, Kościelna 3
Kościół Świętej Marii Magdaleny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kurzętnik diecezji toruńskiej. Znajduje się w danym mieście, obecnie wsi Kurzętnik, w województwie warmińsko-mazurskim.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Grodzicznie – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Rybno Pomorskie, z siedzibą w Grodzicznie.
Klasztor franciszkanów w Łąkach Bratiańskich – nieistniejący klasztor franciszkanów, który wchodził w skład reformackiej Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP w Prusach i w Wielkim Księstwie Poznańskim, znajdował się na terenie diecezji chełmińskiej, w Łąkach Bratiańskich (obecnie województwo warmińsk

Strony