Powiat szczycieński

0

Powiat szczycieński - powiat ziemski w województwie warmińsko-mazurskim.

Warto zobaczyć

Parafia Świętej Marii Magdaleny w Rozogach – rzymskokatolicka parafia w Rozogach, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Rozogi. Została utworzona w 29 czerwca 1982.
Szczytno, Poznańska
Zamek w Szczytnie – zamek zlokalizowany pomiędzy jeziorami: Długim i Domowym Małym, przy ulicy Henryka Sienkiewicza, zachowany częściowo w formie ruiny.
Szczytno, Wileńska 1
Parafia Świętego Brata Alberta w Szczytnie – rzymskokatolicka parafia w Szczytnie, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Szczytno. Została utworzona 10 czerwca 1990. Kościół parafialny znajduje się przy ulicy Wileńskiej.
Ratusz w Pasymiu – neogotycki budynek z niewielką wieżą w stylu renesansowym. Wybudowany w latach 1854-1855 w miejscu dawnego średniowiecznego ratusza. Zaprojektowany przez Karla Junlera.
Kalwa (Kalwa Wielka, Kalba, Kalba Wielka, niem. Grosser Calben See) – jezioro w Polsce położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Pasym.
Dłużek – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, na granicy gminy Purda w pow. olsztyńskim i gminy Pasym w pow. szczycieńskim.
Aleja jałowców w Lipowcu - aleja okazałych jałowców, znajdująca się nieopodal Lipowca niedaleko Szczytna (województwo warmińsko-mazurskie).
Machniacz - jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. szczycieńskim, w gminie Pasym. Jezioro leży na granicy Pojezierza Olsztyńskiego i Pojezierza Mrągowskiego.
Jezioro Spychowskie – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Świętajno, leżące na terenie Równiny Mazurskiej.