Powiat ostródzki

0

Powiat ostródzki - powiat ziemski w województwie warmińsko-mazurskim.

Warto zobaczyć

Ostróda, Adama Mickiewicza 22
Zamek krzyżacki w Ostródzie – budowla ta należy do najstarszych i najciekawszych zabytków budownictwa gotyckiego znajdujących się na terenie Ostródy. Pierwsza warownia położona w widłach Drwęcy wpadającej wówczas dwoma nurtami do Jeziora Drwęckiego istniała zapewne już w połowie XIII wieku.
Morąg, Zamkowa 11
Pałac w Morągu (Pałac rodu zu Dohna, Pałac Dohnów ) (niem. Dohna-Schlößchen, Dohna'sches Schlösschen) – pałac wraz z niewielkim zespołem parkowym znajdujący się w Morągu w powiecie ostródzkim w województwie warmińsko-mazurskim.
Grunwald – Pole Bitwy – w węższym ujęciu obszar położony w odległości 2 km na południowy wschód od wsi Grunwald, pomiędzy Stębarkiem, Łodwigowem i Ulnowem (powiat ostródzki, województwo warmińsko-mazurskie), obejmujący łąki i tereny zalesione, zespół pomnikowy oraz ruiny kaplicy pobitewnej, który roz
Zamek w Dąbrównie – zamek położony w miejscowości Dąbrówno w województwie warmińsko-mazurskim, na przesmyku jezior Dąbrowa Wielka i Dąbrowa Mała przy ulicy Zamkowej. Obecnie zachowany w postaci ruiny.
Morąg, Plac Jana Pawła II 1
Ratusz w Morągu – ratusz położony na placu Jana Pawła II w województwie warmińsko-mazurskim w Morągu. Jest budowlą gotycką wybudowaną w 1444 roku. W trakcie działań wojennych w 1945 został zniszczony. Po wojnie został odbudowany. W ratuszu (po II wojnie światowej) mieściło się muzeum im.