Powiat nidzicki

0

Powiat nidzicki - powiat ziemski w województwie warmińsko-mazurskim.

Warto zobaczyć

Zamek w Nidzicy wybudowany w XIV wieku w stylu gotyckim.
Nidzica, Plac Wolności 1
Telefon: +48896252504
Ratusz w Nidzicy – na nowo wybudowany w 1842 r. w miejscu starego, zburzonego w 1824 r. Został wybudowany na planie prostokątnym. Zwieńczeniem całej konstrukcji jest okrągła wieżyczka pokryta miedzią.
Rezerwat przyrody Źródła Rzeki Łyny im. prof. Romana Kobendzy – rezerwat przyrody położony w województwie warmińsko-mazurskim, w gminie i nadleśnictwie Nidzica, w okolicy wsi Orłowo i Łyna u źródeł rzeki Łyny.
Browar Zamkowy w Nidzicy (niem. Schlossbrauerei Neidenburg) - neogotycki budynek browaru w Nidzicy
Kościół Ewangelicko-Augsburski świętego Krzyża – luterański kościół parafialny należący do diecezji mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Jest jednym z rejestrowanych zabytków miasta.
Rezerwat przyrody Jezioro Orłowo Małe - faunistyczny rezerwat przyrody, który znajduje się w gminie Nidzica, powiecie nidzickim (województwo warmińsko-mazurskie). Jest położony ok. 0,8 km na północ od wsi Orłowo i 10 km na północ od Nidzicy.
Rezerwat przyrody Koniuszanka I - rezerwat przyrody znajdujący się w gminie Nidzica, powiecie nidzickim (województwo warmińsko-mazurskie). Powierzchnia: 24,04 ha
Leśny rezerwat przyrody Koniuszanka II – rezerwat przyrody położony na terenie nadleśnictwa Nidzica, w województwie warmińsko mazurskim na styku dwóch krain fizjograficznych: Pojezierza Mazurskiego oraz Sandru Mazursko-Kurpiowskiego.