Powiat nowomiejski

0

Powiat nowomiejski - powiat ziemski w województwie warmińsko-mazurskim.

Warto zobaczyć

Nowe Miasto Lubawskie, Kościelna 10
Telefon: 56 474 29 39
Bazylika św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim - kościół gotycki pochodzący z XIII-XV wieku. Wśród wyposażenia tryptyk późnogotycki 1 połowa XVI wieku i ołtarz główny wykonany około 1630.
Kościół poewangelicki – jeden z rejestrowanych zabytków dawnego miasta, obecnie wsi Biskupiec, w powiecie nowomiejskim, w województwie warmińsko-mazurskim.
Jezioro Kiełpińskie - jezioro położone na zachodnim skraju Garbu Lubawskiego w pobliżu wsi Kiełpiny i Rynek, jest wąskie i wydłużone, os jeziora przebiega z północnego zachodu na południowy wschód.
Zamek w Kurzętniku – ruiny średniowiecznego zamku krzyżackiego w Kurzętniku w powiecie nowomiejskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Zamek w Bratianie – ruiny średniowiecznego zamku krzyżackiego w Bratianie w powiecie nowomiejskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Kościół św. Marcina w Boleszynie - drewniany kościół parafialny we wsi Boleszyn, w gminie Grodziczno, w powiecie nowomiejskim, w województwie warmińsko-mazurskim.
Biskupiec, Kwiatowa 14
Kościół świętego Jana Nepomucena i Matki Bożej Różańcowej – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Biskupiec, w województwie warmińsko-mazurskim. Należy do dekanatu Iława-zachód diecezji elbląskiej.