Elbląg - Religia

Strony

Elbląg, Stare Miasto, Mostowa 25
Katedra św. Mikołaja w Elblągu (niem. St.-Nikolai-Kirche) - pierwotnie kościół farny, siedziba najstarszej w mieście parafii katedralnej św. Mikołaja, a od 25 marca 1992 katedra diecezji elbląskiej. Jeden z najwyższych obiektów sakralnych w Polsce (wysokość wieży 97 m).
Elbląg, Jana III Sobieskiego 37
Parafia Świętego Rafała Kalinowskiego w Elblągu - rzymskokatolicka parafia położona w diecezji elbląskiej, w dekanacie Elbląg-Północ. Erygowana dekretem biskupa elbląskiego Andrzeja Śliwińskiego w 1993 roku. - PROBOSZCZOWIE:
Kościół św. Wojciecha w Elblągu (niem. St. Adalbertkirche) – jest pierwszą katolicką świątynią wybudowaną na terenie Pangritz-Kolonie - dzielnicy włączonej w 1913 roku w obszar Elbląga. Znajduje się w północno-zachodniej części Elbląga przy ulicy Wiejskiej.
Kościół św. Antoniego w Elblągu – zabytkowy gotycki kościół z drugiej połowy XIV wieku (ok. 1360 r.), jeden z kościołów filialnych parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Łęczach.
Elbląg, Obrońców Pokoju 10
Kościół pw. św. Pawła Apostoła w Elblągu (niem. St. Paulkirche) – świątynia w Elblągu, początkowo ewangelicko-augsburska, obecnie katolicka, zbudowana w latach 1892 - 1895. Znajduje się w północno-zachodniej części Elbląga.
Elbląg, Robotnicza 29
Kościół pw. Bożego Ciała w Elblągu (niem. Heilige - Leichnam - Kirche) – świątynia w Elblągu, początkowo katolicka, później ewangelicko-augsburska, powstała na początku XV wieku. Obecnie Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa oraz Centrum Kultury Chrześcijańskiej.
Elbląg, Willowa 26
Kościół bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu – kościół zbudowany w latach 1990 - 2003 w Elblągu.
Elbląg, Romualda Traugutta 15
Cerkiew św. Jana Chrzciciela w Elblągu - cerkiew greckokatolicka w Elblągu. Została zbudowana na początku XX wieku jako ewangelicka kaplica cmentarna pw. św. Anny. Mieści się przy ulicy Traugutta 15.
Elbląg, Św. Ducha 7
Kościół pw. Świętego Ducha w Elblągu – część zespołu szpitalnego pw. Św. Ducha, który powstał na mocy przywileju lokacyjnego wystawionego przez legata papieskiego, Wilhelma z Modeny 15 lutego 1242 r. Kompleks szpitalny (kilkakrotnie przebudowywany), usytuowany jest w płd.
Elbląg, Kuśnierska 6
Kościół Mariacki w Elblągu – jeden z dwóch nieistniejących kościołów Elbląga.
Elbląg, Sadowa 58-60
Cerkiew pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Elblągu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Gdańsk diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół Świętego Jerzego w Elblągu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Elblągu, w województwie warmińsko-mazurskim. Należy do dekanatu Elbląg Południe diecezji elbląskiej.
Elbląg, Rawska 16a
Kościół bł. Doroty z Mątów w Elblągu - zabytkowy kościół zbudowany w latach 1705 - 1759 w Kaczynosie. W latach 1981 - 1986 przeniesiony do Elbląga i zrekonstruowany. Konsekrowano go w 1986.
Elbląg, Warszawska 9
Kościół Dobrego Pasterza w Elblągu – kościół należący do dekanatu pomorsko-warmińskiego diecezji warszawskiej Kościola Polskokatolickiego w RP. Mieści się na Wyspie Spichrzów.
Elbląg, Kielecka 24
Kościół Świętej Trójcy w Elblągu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Elblągu, w województwie warmińsko-mazurskim. Należy do dekanatu Elbląg Śródmieście diecezji elbląskiej.
Elbląg, Robotnicza 69
Parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Elblągu – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji elbląskiej, w dekanacie Elbląg-Śródmieście. Erygowana dekretem biskupa warmińskiego Józefa Drzazgi w 1975 roku.
Elbląg, Kosynierów Gdyńskich 59
Parafia Świętego Brunona z Kwerfurtu w Elblągu – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji elbląskiej, w dekanacie Elbląg Śródmieście. Erygowana dekretem biskupa elbląskiego Andrzeja Śliwińskiego w 1992.

Strony