Powiat lidzbarski - Religia

Strony

Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Stoczku Klasztornym – kościół pobernardyński i sanktuarium maryjne w Stoczku Klasztornym. Kościół w kształcie barokowej rotundy z I. połowy XVII wieku, rozbudowany 1708-1711, otoczony czworobokiem krużganków z narożnymi kaplicami.
Lidzbark Warmiński, Wysokiej Bramy 4/6
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Olsztyn diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Wysoka Brama.
Orneta, Młynarska 1
Cerkiew bł. Emiliana Kowcza w Ornecie - cerkiew greckokatolicka. Od 1996 mieści się w adaptowanym budynku magazynowym z początku XX wieku, zlokalizowanym przy ulicy Młynarskiej. Świątynia posiada jedną kopułę. Wewnątrz mieści się współczesny ikonostas.
Cerkiew Świętych Cyryla i Metodego w Lidzbarku Warmińskim - cerkiew greckokatolicka w Lidzbarku Warmińskim. Jest to nowoczesna świątynia, przebudowana w latach 1994-1998.
Orneta, Kościelna 3
Kościół świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Orneta archidiecezji warmińskiej. Jeden z zabytków miasta.
Kościół św. Piotra i Pawła oraz Michała Archanioła (farny) w Lidzbarku Warmińskim. Od 2008 roku siedziba kapituły kolegiaty.
Orneta, Aleja Wojska Polskiego 10
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Ornecie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Gdańsk diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew mieści się przy Alei Wojska Polskiego.
Orneta, Mikołaja Kopernika 24
Synagoga w Ornecie – synagoga znajdująca się w Ornecie przy ulicy Mikołaja Kopernika 24. Synagoga została zbudowana w 1890 roku. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali synagogę. Po zakończeniu wojny budynek synagogi przebudowano na dom mieszkalny.
Cmentarz żydowski w Lidzbarku Warmińskim – kirkut powstał w pierwszej połowie XIX wieku. W czasie II wojny światowej uległ dewastacji. Obecnie nie ma nim żadnych elementów nagrobków. Miał powierzchnię 0,10 ha.
Parafia Świętej Małgorzaty w Rogiedlach – rzymskokatolicka parafia we wsi Rogiedle, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Świątki. Prowadzą ją Salezjanie. Została utworzona 8 lipca 1913.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego– rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Lidzbark Warmiński archidiecezji warmińskiej.

Strony