Gmina Srokowo

0

Gmina Srokowo - gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie kętrzyńskm.

Warto zobaczyć

Pałac w Jegławkach (Pałac rodziny Siegfried) – pałac wraz z zespołem parkowym i zabudowaniami gospodarczymi znajdujący się we wsi Jegławki w gminie Srokowo w powiecie kętrzyńskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Dwór w Kałkach – klasycystyczny dwór z przełomu XVIII i XIX wieku, który położony jest ok. 3 km od Brzeźnicy (niedaleko od granicy z obwodem kaliningradzkim), w powiecie kętrzyńskim, w gminie Srokowo (województwo warmińsko-mazurskie).
Oświn (Jezioro Siedmiu Wysp) – jezioro znajduje się w północno-wschodniej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, na północny zachód od Węgorzewa w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie węgorzewskim, w gminie Węgorzewo.
Srokowo, Piekarska 8
Kościół Świętego Krzyża – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kętrzyn II - Północny Wschód archidiecezji warmińskiej. Jeden z zabytków miejscowości.
Ratusz w Srokowie – jeden z rejestrowanych zabytków dawnego miasta, obecnie wsi Srokowo, w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie jest siedzibą Urzędu Gminy.
Rezerwat przyrody Jezioro Siedmiu Wysp – to jezioro Oświn (zwane także Jeziorem Siedmiu Wysp) wraz z otaczającym je terenem, w gminie Węgorzewo, w województwie warmińsko-mazurskim przy granicy polsko-rosyjskiej. Rezerwat położony jest na terenie nadleśnictw Borki i Srokowo.