Olsztynek

0

Olsztynek - miasto w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim.

Warto zobaczyć

Zamek krzyżacki w Olsztynku – położony na wzniesieniu, mieści się przy ulicy Zamkowej.
Ratusz w Olsztynku – obecna budowla została wybudowana na początku XX wieku na fundamentach starej budowli. Jest to eklektyczny, dwukondygnacyjny budynek, zbudowany na rzucie prostokąta, nakryty czterospadowym dachem z czerwonej dachówki. Ściany zakończone są wydatnym gzymsem koronującym.
Olsztynek, Leśna 23
Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku – muzeum na wolnym powietrzu, zwane potocznie skansenem znajdujące się w Olsztynku. Skrót: MBL-PE w Olsztynku.
Kościół poewangelicki – jeden z rejestrowanych zabytków miasta Olsztynka, w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie nie pełni już funkcji sakralnych, mieści się w nim galeria sztuki Muzeum Budownictwa Ludowego.
Kolejowa wieża ciśnień w Olsztynku – wieża wodna znajdująca się w Olsztynku przy ulicy Kolejowej, użytkowana w przeszłości przez PKP. Została wybudowana w 1935 roku. Od 1992 jest wpisana do Rejestru Zabytków.
Olsztynek, Fryderyka Chopina 7
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – jeden z zabytków miasta Olsztynka, w województwie warmińsko-mazurskim. Należy do dekanatu Olsztynek archidiecezji warmińskiej.