Dobre Miasto

0

Dobre Miasto (niem. Guttstadt) – miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim.

Warto zobaczyć

Dobre Miasto, Orła Białego 30
Bazylika Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście – kościół rzymskokatolicki w Dobrym Mieście. Druga co do wielkości świątynia Warmii; tytuł Bazyliki Mniejszej (19 maja 1989).
Wieża ciśnień w Dobrym Mieście – wieża wodna znajdująca się w Dobrym Mieście przy ulicy Gdańskiej, wybudowana w 1905 roku. W 1996 została wpisana do Rejestru Zabytków.
Dobre Miasto, Grunwaldzka 2
Cerkiew św.Mikołaja w Dobrym Mieście - cerkiew wybudowana w latach 1736 - 1741 na podstawie zezwolenia biskupa Krzysztofa Szembeka. Świątynia posiada barokowe ołtarze z XVII i XVIII wieku oraz ciekawy wystrój wnętrza (m.in. współczesny ikonostas).
Kościół poewangelicki – jeden z rejestrowanych zabytków Dobrego Miasta, w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie nie pełni już funkcji sakralnych. Znajduje się w nim Centrum Kulturalno-Biblioteczne.
Dobre Miasto, Garnizonowa 22
Parafia Świętej Faustyny Kowalskiej w Dobrym Mieście – rzymskokatolicka parafia w Dobrym Mieście, należącym do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Dobre Miasto. Została utworzona 1 października 2003. Kościół parafialny w budowie. Mieści się przy ulicy Garnizonowej.