Ustroń

0

Ustroń - miasto i uzdrowisko w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, położone na Śląsku Cieszyńskim, w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą.

Warto zobaczyć

Ustroń, Nierodzim, Zabytkowa 15
Kościół pod wezwaniem św. Anny w Nierodzimiu - dzielnicy Ustronia.
Ustroń, Nierodzim, Ignacego Daszyńskiego 15
Kościół pod wezwaniem św. Klemensa papieża i męczennika w Ustroniu w obecnym kształcie pochodzi z XVIII wieku, po rozbudowach w wieku XIX.
Ustroń, Sanatoryjna 8
Parafia pw. Świętego Brata Alberta w Ustroniu Zawodziu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Ustroniu. Należy do dekanatu Wisła diecezji bielsko-żywieckiej. Obszar parafii w 2005 zamieszkiwało ok. 550 katolików, jednak służy ona również miejscowym kuracjuszom.
Wielka Czantoria (czes. Velká Čantoryje, niem. Großer Czantory-Berg, 995 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie Pasma Czantorii w Beskidzie Śląskim, dominujące w północnej części tego pasma.
Ustroń, Lipowska 135
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu – rzymskokatolickikościół parafialny w Ustroniu, w powiecie cieszyńskim, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Wisła diecezji bielsko-żywieckiej. Mieści się przy ulicy Lipowskiej, w dzielnicy Lipowiec.
Kościół Ewangelicko-Augsburski Apostoła Jakuba Starszego w Ustroniu – ewangelicko-augsburski kościół parafialny mieszczący się w Ustroniu, przy ulicy Ignacego Daszyńskiego.
Ustroń, Hutnicza 3
Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego – muzeum w Ustroniu, w którym zgromadzono eksponaty dotyczące hutnictwa i kuźnictwa, etnografii i sztuki oraz lecznictwa uzdrowiskowego.
Ustroń, Ogrodowa 10
Synagoga w Ustroniu – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Ustroniu przy ulicy Ogrodowej 10.