Ustroń - Atrakcje

Strony

Ustroń, Nierodzim, Zabytkowa 15
Kościół pod wezwaniem św. Anny w Nierodzimiu - dzielnicy Ustronia.
Ustroń, Nierodzim, Ignacego Daszyńskiego 15
Kościół pod wezwaniem św. Klemensa papieża i męczennika w Ustroniu w obecnym kształcie pochodzi z XVIII wieku, po rozbudowach w wieku XIX.
Ustroń, Sanatoryjna 8
Parafia pw. Świętego Brata Alberta w Ustroniu Zawodziu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Ustroniu. Należy do dekanatu Wisła diecezji bielsko-żywieckiej. Obszar parafii w 2005 zamieszkiwało ok. 550 katolików, jednak służy ona również miejscowym kuracjuszom.
Wielka Czantoria (czes. Velká Čantoryje, niem. Großer Czantory-Berg, 995 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie Pasma Czantorii w Beskidzie Śląskim, dominujące w północnej części tego pasma.
Ustroń, Lipowska 135
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu – rzymskokatolickikościół parafialny w Ustroniu, w powiecie cieszyńskim, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Wisła diecezji bielsko-żywieckiej. Mieści się przy ulicy Lipowskiej, w dzielnicy Lipowiec.
Kościół Ewangelicko-Augsburski Apostoła Jakuba Starszego w Ustroniu – ewangelicko-augsburski kościół parafialny mieszczący się w Ustroniu, przy ulicy Ignacego Daszyńskiego.
Ustroń, Hutnicza 3
Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego – muzeum w Ustroniu, w którym zgromadzono eksponaty dotyczące hutnictwa i kuźnictwa, etnografii i sztuki oraz lecznictwa uzdrowiskowego.
Ustroń, Ogrodowa 10
Synagoga w Ustroniu – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Ustroniu przy ulicy Ogrodowej 10.
Czantoria - leśny, częściowy rezerwat przyrody w mieście Ustroń w województwie śląskim. Utworzony 12 listopada 1996 r. zarządzeniem Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (M.P. z 1996 r. Nr 75, poz. 678), o powierzchni 97,71 ha.
Żar (688 m n.p.m.) - północno-wschodni, niższy wierzchołek Lipowskiego Gronia w paśmie Równicy w Beskidzie Śląskim. Nazwa związana z dawną gospodarką żarową (wypaleniskową), spotykana w całych Beskidach. Przez Żar biegnie szlak ze Skoczowa na Równicę.
Mała Czantoria (866 m n.p.m.) – szczyt w głównym grzbiecie Pasma Czantorii w Beskidzie Śląskim, niecałe 3 km na północny zachód od Wielkiej Czantorii. Pierwszy, licząc od północy, "beskidzki" szczyt w wododziale Wisły i Odry.
Lipowski Groń (743 m n.p.m.) – wybitna, chociaż niewysoka, dwuwierzchołkowa góra, kończąca na północy Pasmo Równicy w Beskidzie Śląskim.
Ustroń
Telefon: 606 317 049
Skalica - charakterystyczny, zalesiony szczyt górski o wysokości 487 m n.p.m. w Beskidzie Śląskim w Ustroniu. Wznosi się tuż nad prawym brzegiem Wisły, na wprost wylotu doliny Poniwca. Stanowi zakończenie południowo-zachodniego ramienia Pasma Równicy.
Równica – szczyt górski o wysokości 885 m n.p.m. w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy. Stoki i sam wierzchołek są porośnięte lasami, głównie bukowymi i mieszanymi.
Ustroń, Równica 27
Telefon: + 48 033 854 24 48
Schronisko PTTK "Na Równicy" znajduje się w Beskidzie Śląskim, na skraju rozległej polany opadającej w kierunku pd.-zach. spod szczytu Równicy, na wysokości 781 m n.p.m. Leży w administracyjnych granicach miasta Ustronia. Jest jednym z najliczniej odwiedzanych schronisk w polskich Beskidach.
Ustroń, Polańska 95
Parafia pw. Dobrego Pasterza w Ustroniu Polanie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Ustroniu-Polanie. Należy do dekanatu Wisła diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana 20 marca 1983. Mieści się przy ul. Polańskiej 95. Na terenie parafii znajduje się filialna kaplica pw. św.

Strony