Gmina Hażlach

0

Gmina Hażlach - gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskm.

Warto zobaczyć

Pałac w Kończycach Wielkich – zabytkowy pałac w stylu francuskiego baroku mieszczący się w Kończycach Wielkich w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim.
Zamarski, Cieszyńska 1
Telefon: 33 856 95 58
Kościół pod wezwaniem Świętego Rocha w Zamarskach – zabytkowy, drewniany kościół parafialny parafii św. Rocha w centrum Zamarsk. Wybudowany w 1731, z wieżą z końca XVI wieku. Znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego, w pętli pszczyńskiej.
Kościół pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Kończycach Wielkich – zabytkowy, drewniany kościół parafialny parafii św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich, wybudowany w 1777. Znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego, w pętli pszczyńskiej.
Pogwizdów, Kościelna 23
Parafia Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie – parafia rzymskokatolicka w Pogwizdowie, należąca do dekanatu Goleszów, diecezji bielsko-żywieckiej. W 2005 zamieszkiwało ją niespełna 4000 katolików. Obecny kościół parafialny wybudowano w 1817, a w samodzielną parafię erygowano w 1844.
Kaplica pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Kończycach Wielkich – zabytkowa murowana kaplica znajdująca się przy pałacu w Kończycach Wielkich, w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim.
Hażlach, Kościelna 4
Parafia św. Bartłomieja w Hażlachu – parafia rzymskokatolicka w Hażlachu. Należy do dekanatu Goleszów diecezji bielsko-żywieckiej. W 2005 zamieszkiwało ją niespełna 1400 katolików.