Gmina Istebna

0

Gmina Istebna - gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskm.

Warto zobaczyć

Kościół Świętego Krzyża w Istebnej – kościół obrządku rzymskokatolickiego w osiedlu Kubalonka w Istebnej. Położony nieco poniżej siodła przełęczy, po jej południowej stronie, tuż ponad drogą z Wisły do Istebnej.
Koniaków, Centrum 324
Parafia Świętego Bartłomieja w Koniakowie – parafia rzymskokatolicka w Koniakowie, należąca do dekanatu Istebna, diecezji bielsko-żywieckiej. W 2005 zamieszkiwało ją ponad 3000 katolików.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce – parafia rzymskokatolicka w Jaworzynce, należąca do dekanatu Istebna, diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana 15 czerwca 1958, po tym jak w 1957 ustanowiono tu samodzielne duszpasterstwo. W 2005 zamieszkiwało ją ponad 2000 wiernych.
Kościół Dobrego Pasterza w Istebnej – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Istebnej, w powiecie cieszyńskim, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Istebna diecezji bielsko-żywieckiej.
Jaworzynka, Gorzołki, 720
Muzeum Regionalne "Na Grapie" w Jaworzynce – prywatne muzeum położone w Jaworzynce, na terenie przysiółka Gorzołki.
Kościół św. Józefa w Istebnej – drewniany kościół filialny parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Istebnej-Stecówce, znajdujący się wśród zabudowań przysiółka Mlaskawka. Pierwotnie wzniesiony został w latach 1947-1948 w Jaworzynce, w przysiółku Trzycatek, pod wezwaniem Matki Bożej Frydeckiej.
Kościół Matki Bożej Fatimskiej w Istebnej – drewniany kościół parafialny parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Istebnej-Stecówce, na górskiej polanie, którą przecina Główny Szlak Beskidzki.
Klasztor franciszkanów w Jaworzynce − dom zakonny franciszkanów w Jaworzynce, wchodzący w skład prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce, na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, w województwie śląskim; pustelnia (romitorium), dom filialny klasztoru cieszyńskiego.
Koczy Zamek (847 m n.p.m.) – niezalesione wzgórze w obrębie Bramy Koniakowskiej w południowej części Beskidu Śląskiego.
Kaplica Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej w Istebnej – prywatna kaplica wotywna w Istebnej, w przysiółku Bucznik (województwo śląskie), przy drodze wojewódzkiej nr 941. Wystawiona w 1923 r. i zaprojektowana przez Ludwika Konarzewskiego.