Powiat kłodzki - Kościoły

Strony

Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wambierzycach, Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej - barokowa bazylika znajdująca się w Wambierzycach. Wybudowana została w latach 1715 - 1723. W roku 1936 papież Pius XI nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej.
Maria Śnieżna (pełna nazwa: Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości "Maria Śnieżna") – sanktuarium maryjne w późnobarokowym, górskim kościółku pochodzącym z końca XVIII wieku, znajdujące się pod szczytem góry Igliczna w Masywie Śnieżnika, nieopodal Międzygórza (Sudety Wschodnie, gmina Bystrz
Duszniki-Zdrój, Juliusza Słowackiego 14
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Dusznikach-Zdroju – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie dolnośląskim diecezji wrocławskiej. Proboszczem parafii jest ks. dziek. mgr Bogdan Skowroński. Msze św. sprawowane są zgodnie z ogłoszeniami proboszcza.
Kościół świętych Piotra i Pawła w Bożkowie - kościół parafialny Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bożkowie ufundowany przez Johanna Ernsta von Götzena, wybudowany w latach 1704-1708 w stylu barokowym.
Sanktuarium na Kościelcu – sanktuarium położone w Sudetach, w paśmie Wzgórz Włodzickich, na szczycie Kościelca. Bywa też często określane jako Sanktuarium na Górze Wszystkich Świętych. Poświęcone jest Matce Boskiej Bolesnej.
Stary Wielisław, 86b
Telefon: +48 509 42 65 82
Parafia św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Starym Wielisławiu znajduje się w dekanacie polanickim w diecezji świdnickiej. Prowadzą ją ojcowie sercanie biali. Była erygowana w XIII w. Kościół parafialny pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej pochodzi z wieków od XV do XVIII.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku – jeden z pięciu kościołów katolickich znajdujących się w Kłodzku, ulokowany w dzielnicy Jurandów, przy ul. Szpitalnej, przy północnej granicy miasta. Wchodzi w skład Zespołu Szpitalnego.
Kłodzko, Waleriana Łukasińskiego 36
Kościół św. Jerzego i św. Wojciecha – jeden z pięciu kościołów znajdujących się w Kłodzku, ulokowany w dzielnicy Przedmieście Ząbkowickie, przy ul. Waleriana Łukasińskiego 36, na wysokiej skarpie lewego brzegu Nysy Kłodzkiej. Świątynia ma status kościoła filialnego parafii Wniebowzięcia NMP.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do Dekanatu Kudowa-Zdrój diecezji świdnickiej.
Kościół św. Anny w Zieleńcu – kościół filialny parafii św. Franciszka i św. Leonarda w Dusznikach-Zdroju.
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim – kościół parafialny w Stroniu Śląskim znajdujący się w centrum miasta przy ul. Kościelnej, na wzniesieniu wyraźnie górującym nad miastem.
Kłodzko, pl. Franciszkański 2
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku – rzymskokatolicki kościół parafialny, położony na Wyspie Piasek w Kłodzku, przy pl. Franciszkańskim. Obecna budowla powstała na miejscu starszych w latach 1628-1631.
Ścinawka Średnia, Generała Władysława Sikorskiego 20
Kościół ewangelicki w Ścinawce Średniej - świątynia wzniesiona w latach 1925-1926 w Ścinawce Średniej. Został poświęcony 15 kwietnia 1926 roku. Początkowo mieściła się w nim siedziba parafii ewangelicko-augsburskiej, a poza kończeniu II wojny światowej pełnił funkcję budynku mieszkalnego.
Kościół św. Marcina w Żelaźnie - rzymskokatolicki kościół parafialny w Żelaźnie, położony w centrum wsi. Budowla wzmiankowana była już w 1326 roku. Została ona gruntownie przebudowana w 2 połowie XVII wieku. Kościół jest świątynią murowaną, jednonawową, orientowaną. Wnętrze pochodzi z okresu baroku.

Strony