Powiat jeleniogórski - Kościoły

Strony

Parafia pw. Świętego Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim znajduje się w dekanacie jeleniogórskim zachodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Andrzej Szarzyński. Mieści się przy ulicy Bocznej w Jeżowie Sudeckim.
Parafia pw. Chrystusa Króla w Janowicach Wielkich znajduje się w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Piotr Suska. Mieści się przy ulicy Partyzantów w Janowicach Wielkich.
Podgórzyn, Kościelna 2
Parafia pw. Świętej Trójcy w Podgórzynie znajduje się w dekanacie mysłakowickim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Jacek Tokarz. Mieści się przy ulicy Kościelnej w Podgórzynie.
Parafia św. Barbary w Wojcieszycach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Szklarska Poręba w diecezji legnickiej. Erygowana w 1977.
Kościół pod wezwaniem świętego Marcina w Bukowcu - późnogotycka świątynia będąca kościołem filialnym parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bukowcu.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Radomierzu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Eugeniusz Jacyszyn. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1318 przez Klemensa V.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wojanowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w XIV wieku.
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rybnicy – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Zachód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1972.
Parafia św. Wawrzyńca w Dziwiszowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Krzysztof Słotwiński. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 2007 z podziału parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze.

Strony