Powiat lwówecki - Kościoły

Strony

Parafia św. Mikołaja w Chmieleniu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lwówek Śląski w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1705.
Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim znajduje się w dekanacie lwóweckim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Krzysztof Kiełbowicz. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1217.
Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny w Grudzy – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Gryfów Śląski w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Robert Kocjan. Erygowana w 1401.
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Wojciechowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lwówek Śląski w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1309.
Mirsk, Kościelna 12
Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Mirsku znajduje się w dekanacie gryfowskim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Zbigniew Radziwołek. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 2 stycznia 1301. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
'Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Rząsinach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Gryfów Śląski w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Krzysztof Żmigrodzki. Erygowana w 1959.
Parafia św. Barbary w Rębiszowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Gryfów Śląski w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Zbigniew Pacyniak. Erygowana w 1972.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Uboczu – rzymskokatolicki kościół we wsi Ubocze.
Wleń, Dworcowa 14
Kościół Świętego Mikołaja Biskupa – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we Wleniu przy ulicy Dworcowej 14. Kościół należy do parafii św. Mikołaja Biskupa w dekanacie lwóweckim, diecezji legnickiej.

Strony